Вільне життя

Дізналися про цікавинки з минувшини Файного міста

Нещодавно в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського відбулася зустріч студентської молоді з журналістом і краєзнавцем Ярославом Гульком, який є автором книжки «Невідомий Тернопіль». Це видання презентували торік напередодні святкування Дня міста. Упродовж 2011—2012 років у часописі «Місто» опубліковано частину розділів цієї книжки — майже тридцять нарисів про незабутні події давніх літ і видатних, легендарних тернополян.

«Наш гість дуже добре знає не тільки історію міста, а й нашого університету, тому ми вирішили запросити його, аби він сам міг детально нам все розповісти. Можливо, ми організуємо не одну зустріч, щоб якомога більше дізнатися про історичне минуле Тернополя. Сьогодні ж детальніше зупинимося на екскурсі в минуле вулиць Валової, Юліуша Словацького і Князя Острозького. Цікавитися історією рідного міста потрібно, оскільки таким чином відкриваєш дуже багато непересічних постатей, які досягли успіхів у певних галузях, краще розумієш сьогодення і бачиш перспективу на майбутнє», — зазначив завідувач кафедри нормальної фізіології ТДМУ імені І. Я. Горбачевського, професор Степан Вадзюк.

До зустрічі із краєзнавцем студенти підготували відеопрезентацію про Валову та коротку інформацію про решту вулиць. Ярослав Гулько доповнив їхні повідомлення цікавими і маловідомими фактами.

«На вулиці Валовій, де сьогодні розташоване обласне управління УМВС, до Другої світової війни був краєзнавчий музей. У 1941 році я його відвідував як гімназист. Пам’ятаю, що там було багато цінних експонатів. На першому поверсі розташовувалася експозиція всіх тварин, які водилися на Поділлі. В цьому музеї працювала унікальна жінка Стефанія Садовська, яка написала велику історію Тернополя. Свою працю в 1930-х роках вона надіслала до Львівського Наукового товариства імені Шевченка для опублікування. На жаль, ця книжка так і не побачила світ і невідомо, де тепер ці архіви перебувають», — розповів пан Ярослав.

Молодь дізналася ще чимало цікавих фактів та епізодів з життя міста на прикладі трьох вищезгаданих вулиць. Після завершення зустрічі студенти мали змогу детальніше розглянути старі карти Тернополя і поспілкуватися із краєзнавцем уже в неофіційному форматі.

А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини