Вільне життя

Етикетка розкаже

Пестициди, що надходять у торговельну мережу, мають неоднаковий товарний вигляд. Один і той же препарат може мати різні форми. Залежно від фізико-хімічних властивостей препарату, його призначення та способу використання вибирають найбільш доцільну й економічно вигідну препаративну форму і спосіб застосування.


Наприклад, емульговані концентрати (КЕ, ЄС) — це розчини твердих і рідких активних речовин в органічних розчинниках. Вони не годяться для поливання і застосовуються винятково для обприскування. В емульсіях водно-масляних (ЕМВ, ЕW) органічні розчинники повністю або частково замінені водою. Вони теж застосовуються для обприскування або для протруювання насіння. Водорозчинні концентрати (ВК, ВРК, SL), концентровані розчини діючих речовин чи їх солей у воді або в розчинниках на водній основі можуть використовуватися для будь-якого виду обробки, як і концентрати суспензій (КС, SС), стабільні водні суспензії твердих форм діючих речовин. Диспергований (що змочується) порошок (СП, WР) — це дрібно перемелена суміш твердої діючої речовини і змочувального компонента, до якої додається до 80% активної субстанції. Може використовуватися для будь-якого виду обробки. Водно-дисперговані грануляти (ВДГ, WG) — тверді речовини у вигляді гранул. У розчиненому вигляді мають гарну плинність. На відміну від порошків, що змочуються, вони при розчиненні у воді забезпечують високий ступінь розсіювання. Можуть використовуватися для будь-якого виду обробки.

Скорочення, що найчастіше зустрічаються в інструкціях до препаратів, означають: ТАБ — таблетка, Б — брикет, П — порошок, РП — розчинний порошок, Г — гранули, ВГ, ВРГ і WG — водорозчинні гранули, ВР або АS — водяний розчин, КР — колоїдний розчин, ВС — водна суспензія, ВЕ — водна емульсія, ВК або ВКР — водорозчинний концентрат, КЕ або ЕС — концентрат емульсії, МЕ — мікро-емульсія. При цьому скорочене позначення препаративної форми у різних фірм може бути різним, наприклад КЕ, ке, к. е. і навіть ЄС (у препаратах іноземного виробництва). Крім того, на кожній етикетці і тарі є сигнальні слова й смуги, що вказують на рівень токсичності та призначення пестициду: «Обережно!» — низька токсичність, «Небезпечно» — помірна токсичність, «Небезпечно для життя!» — висока токсичність, «Отрута! Небезпечно для життя!» — досить токсичний пестицид. Кольорові смуги допомагають швидко розпізнавати пестициди за їх цільовим призначенням: інсектициди, акарициди, нематоциди — чорна; фунгіциди для обробки вегетуючих рослин — зелена; фунгіциди для обробки насінного й посадкового матеріалу (протруйники) — синя; родентициди (зооциди) — жовта; гербіциди — червона; дефоліанти, десиканти — біла.

Підготувала Г. КЛЕН

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини