Вільне життя

Живці продезінфікуйте

Перед висаджуванням або щепленням усі живці, що зберігалися в підвалі (холодильнику), і особливо ті, які були отримані поштою, бажано знезаразити. Це необхідно, щоб не занести на ділянку небезпечних шкідників і хвороб.

Для дезінфекції можна використовувати 1%-й розчин мідного або залізного купоросу (100 г на 10 л води) або замочувати на 20—30 хвилин у 3%-й бордоській рідині (300 г мідного купоросу, 400 г вапна на 10 л води). Після обробки живці потрібно обов’язково промити. Не варто лякатися, що вони в розчині залізного купоросу чорніють. Це природна реакція. Навіть при 2—3-кратному збільшенні дози бруньки залишаються неушкодженими. Головне, не перетримати їх у розчині. Тому треба дотримуватися інструкції і стежити за часом.

Втім, є сучасні безпечні протруйники, наприклад фундазол (10—20 г на 10 л води), що має широкий спектр системної дії. Тобто його використовують від грибкових хвороб і цвілі, причому без ризику отримати опік. Живці після нього можна навіть не промивати. До речі, фундазол легко змішується з водою. А для профілактики від шкідників (кліща на смородині або філоксери на винограді) в розчин із розведеним протруйником можна додати один з інсектицидних препаратів (фуфанон, актелік, децис та інші).

Фундазол сумісний з основними пестицидами, добривами та регуляторами росту, крім препаратів, що мають лужну реакцію. Якщо після змішування з фундазолом отриманий розчин випадає в осад, значить, препарати не сумісні.

П. БУЧИК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини