Вільне життя

Заслужив

Твори Шевченка перекладені 150-ма мовами. Це означає, що практично в усьому світі є люди, які знають українську так досконало, що змогли донести іншою всі відтінки Тарасової поезії та прози.


А є чоловік, який узагалі заперечує існування української мови. Каже, що це тільки діалект російської. Звуть цього «інтелектуала» Анатолій Вассерман. Жив в Одесі, потім переїхав до Росії. «Світиться» в багатьох телешоу і, крім «мовної», висуває інші шизофренічні ідеї. Наприклад, таку, що Україна повинна бути частиною Росії, а не окремою державою.

Старання запроданця не залишилися непоміченими. Недавно сам Путін надав Вассерману російське громадянство. А таку ласку господар Кремля виявляє не до кожного. Щоб за його «височайшим повєлєнієм» отримати російський паспорт, треба надовго перекрити Україні шлях у Європу, як це зробив Азаров, залити Євромайдан кров’ю, як Янукович. Або люто ненавидіти все українське, чим відзначився Вассерман. Одне слово, має чоловік заслуги перед Кремлем, просто так громадянином РФ не став би.

Але і в Україні його діяння не залишилися непоміченими. Тут, як написав у своєму блозі народний депутат Олексій Гончаренко, проти Вассермана відкрили кримінальне провадження «за фактом розповсюдження протягом 2015 року матеріалів, які містять заклики до зміни меж території України або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, в сукупності з розпалюванням національної ворожнечі». Отож Вассерман мусить тепер ще запопадливіше служити Кремлю. Бо як не вгодить і видворять його з Росії, то куди дінеться? Жодна західна країна до себе такого «діяча» не впустить, а в Україні його, навпаки, з нетерпінням чекають.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини