Вільне життя

Зовсім не педагогічно, але ефективно

Мене, вчителя із 44-річним стажем роботи, а нині пенсіонера, вразило те, що на одному з центральних телеканалів показали, як двоє учнів тернопільського профтехучилища стояли перед своїми ровесниками на колінах. Директор начебто змушував їх просити вибачення за те, що курили. Я не схвалюю такого непедагогічного методу керівника навчального закладу, але водночас розумію, що він дуже ефективний.


Думаю, ці двоє підлітків на все життя запам’ятають таке покарання і, можливо, покинуть курити. У теперішні часи учні мають дуже багато різних прав, а вчителі майже безправні. Якщо хтось із них дозволить собі повестися з дітьми жорсткіше, то він уже «тиран». Насправді ж у школах немає дисципліни, учні роблять усе, що їм заманеться. А вчитель не має права зробити зауваження. Чи не тому в Україні процвітають злочинність і беззаконня? Чи не з таких дітей, котрим усе можна, виростають дорослі, що не бояться ні Божого, ні людського осуду?

Колись діти вчилися краще, поважали вчителів, дотримувалися дисципліни, любили Україну і намагалися жити чесно, чого не скажеш про сучасну молодь.

Вважаю, що мене підтримає більшість людей, котрим небайдужі проблеми школи. Адже саме вона закладає фундамент особистості. Якщо його немає, то людина і питиме, і куритиме, і вестиме розпусний спосіб життя. Тож у школі дітей повинні навчати любити й поважати ближніх, дотримуватися дисципліни й бути покірними.

Я. І. КЛИМКОВСЬКА

Монастириський район

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини