Вільне життя

Коза холоду не боїться

Ці тварини невибагливі, тому не мають потреби в особливих умовах утримання в холодний період. Якщо температура в хліві не опускається нижче +8 градусів, то можна обійтися без обігріву. Річ у тім, що кози взимку цілком здатні підтримати в невеликому приміщенні таку температуру завдяки теплу власного тіла.

Інша справа — кітні кози, а також матки з новонародженими чи маленькими цапенятами. Для них температуру потрібно підтримувати вище за 10 градусів. Крім цього, слід ураховувати, що кози схильні до пневмонії, отож якщо в сараї є щілини, їх потрібно терміново законопатити, оскільки утримування тварин узимку на протягах і при високій вологості неприпустиме.

Якщо підлога в хліві бетонна або земляна, то за можливості зробіть поміст із дощок і покладіть підстилку. Кози взимку люблять спати на такому помості — на ньому й тепліше, і сухіше. Та й чистити його легше. А стежити за чистотою в зимовий час треба обов’язково.

Помиляються ті господарі, які вважають, що холодне повітря шкідливе для кіз, а тому всю зиму тримають їх у теплому приміщенні. Отож невеликий моціон узимку буде їм на користь. Тільки щоб у сильні морози не обморозити не прикриті шерстю ділянки шкіри (вим’я, внутрішній бік вух).

А. САВЧУК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини