Вільне життя

Коли корова чхає…

Моя корова під час недавніх великих морозів, очевидно, перемерзла. Почала покахикувати і з ніздрів з’являється якийсь слиз. Порадьте, будь ласка, як допомогти тварині.
П. ГОЛОВАТЮК.
Тернопільський район.


З огляду на описані вами симптоми можна припустити, що корова від переохолодження захворіла на риніт і ларингіт. Корова, в якої йдуть мутнуваті слизові виділення з носа, яка чхає та сопе, найімовірніше, страждає від риніту. Лікування в домашніх умовах можна порекомендувати таке. Слизову оболонку ніздрів зрошувати

0,25%-м розчином новокаїну або 3%-м розчином борної кислоти. А для промивання носа використовувати 5%-й розчин питної соди або 1%-й розчин хлористого натрію.

Якщо ж корова кахикає, то в неї, швидше за все, ларингіт. Головне в лікуванні цього захворювання — усунути його причину. Відразу ж треба виключити з раціону корми, які можуть викликати подразнення слизової оболонки глотки й гортані.

У теплі бовтанки з концентратів треба додавати відхаркувальні засоби (питну соду або амонію хлорид).

За відсутності температури можна прогрівати ділянку гортані грілкою, ставити зігрівальні компреси й робити втирання. Для цього можна використовувати іхтіолову або камфорову олію, а також камфорний спирт.

На час лікування корову треба помістити в тепле приміщення без протягів. Із раціону виключити курні та надто запашні корми. При гострій формі захворювань слід викликати ветеринара, який призначить антибіотики.

М. БОБ’ЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини