Вільне життя

Коли мама має талант

Хто сказав, що декретна відпустка — це вимушена пауза у реалізації і саморозвитку молодої матусі? Такі стереотипи успішно спростовує досвід тернополянки Ольги Захарчук, адже дбаючи про синочка, молода жінка встигає створювати ще й витончені рукотвори у техніці скрапбукінгу.

Цікаво, що з новим захопленням її пов’язало саме материнство. Ольга побачила світлину скарбнички, у якій батьки можуть зберігати речі, пов’язані із дитинством їхнього малюка: пустунку, пасемце волосся з першої стрижки, бирочку із пологового будинку. Але оскільки ціна на покупку «кусалася», жінка вирішила, що спробує зробити таку ж річ самотужки. Рукотворна шкатулка вдалася на славу і Оля незчулася як нове хобі почало манити її іншими ідеями. Напрактикувавшись на втіленні «Матусиних скарбничок», вона почала цікавитися створенням альбомів, листівок, оздобою коробочок для дарування грошей, органайзера для кулінарних рецептів.

14

Чи не всі роботи Олі об’єднані атмосферою ніжності, тепла, родинного затишку, адже хоча скрапбукінг не має якихось чітких рамок, цей вид творчості являє собою спосіб зберігання особистої та сімейної історії у вигляді фотографій, газетних вирізок, малюнків, записів та інших пам’ятних дрібниць. Спогади увіковічнюють, використовуючи своєрідний спосіб збереження і передачі окремих історій завдяки особливим візуальним і тактильним «фішкам» — аби згадувати світлі хвилини життя було ще приємніше. Чи навіть «підсолоджувати» буденність, як у випадку із чековими книжками бажань.

6

— Цю ідею я також почерпнула на просторах Інтернету. На кожному аркуші рукотвору представлене одне бажання, яке ви хочете подарувати своїй половинці: похід в кіно, сніданок у ліжко, масаж тощо, — пояснює рукодільниця. — Вважаю, що ця чекова книжка буде гарним сюрпризом для тих закоханих, у яких позаду багато років подружнього життя. Їй зрадіють тоді, коли всі презенти вже даровані-передаровані і доволі важко підібрати щось для душі… Я ж, до речі, переконана: щоби бути щасливим у шлюбі, не треба дозволяти, аби відносини скотилися у рутину.

5

З часу «знайомства» зі скрапбукінгом із новачка Оля перетворилася у досвідчену рукодільницю. Окрім якісного скрап-паперу використовує у творчому процесі щораз більше матеріалів: тканину, стрічки, мереживо, різноманітні гудзики, паєтки, ліпнину з полімерної глини, багато акрилових фарб, штампи, чіпборди (вирізані фігурки з дерева, фанери чи твердого картону). Також уміло викроїла собі час для творчості: працює зранку або в обід, поки синок дивиться сни. Графік, каже, напружений, та головне — бажання та натхнення. А цього моїй співрозмовниці не позичати.

15

— У мене є цілий список того, що я хочу зробити найближчим часом. Дуже сподобалося працювати над перевтіленням старої валізи на предмет декору. Тепер міркую, де б ще цього «матеріалу» для творчості віднайти, — каже Оля. — Також планую зробити для свого сина «бізі-борд» — дошку з різноманітними шнурівками, вимикачами, дверцятами, годинником тощо. Хочеться, щоб Дениско не нудьгував, поки я зайнята черговим замовленням.

8

3

1

Фото з архіву майстрині

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини