Вільне життя

Коли поросятко кашляє

Іноді зовні цілком здоровіі життєрадісні поросята раптом починають чхати й кашляти. Яка недуга вразила їх? Це може бути інфлюенца — гостра заразна хвороба, що характеризується лихоманкою, слабістю м’язів і ураженням легенів при загальному важкому стані тварини. Недугу викликають фільтрівний вірус і особлива паличка, що ускладнює перебіг хвороби.


Заслабнути можуть свині будь-якого віку, але найбільш сприйнятливі поросята. Хвороба з’являється в холодну сиру пору року і дуже швидко масово поширюється. Основним джерелом зараження є хворі свині, які вже на початковій стадії хвороби фиркають, чхають, кашляють, поширюючи вірус навколо себе й заражаючи ним здорових родичів. Скупчене утримання тварин у хліві сприяє виникненню, поширенню та найбільш важкому перебігу хвороби. Застудні захворювання і тривале перевезення в несприятливих умовах також підсилюють поширення і тяжкість хвороби.

Інкубаційний період становить від двох до семи днів. Хвороба починається раптовим підвищенням температури тіла до 41—42 градусів. Хворі тварини відмовляються від корму, зариваються в підстилку; дихання стає утрудненим, переривчастим, черевного типу. З’являються напади чхання та кашлю, що супроводжуються слизистопінистими і гнійними виділеннями з носової порожнини, потім може розвинутися запалення легенів. Рожевий колір шкіри змінюється брудно-сірим, щетина скуйовджується, шкіра втрачає свою еластичність.

Тварин з високою температурою ізолюють і лікують. У свиней, щодо яких є підозра, чи вони заразилися, вимірюють температуру, поліпшують їхню годівлю і догляд за ними. Приміщення дезінфікують 10—20%-ю суспензією гашеного вапна.

Специфічного лікування від цієї хвороби немає. З медикаментів рекомендують препарати серцеві (кофеїн), що дезінфікують кишечник (каломель), а також уротропін й інші засоби за призначенням ветеринарного лікаря. Звертають увагу на дієтичну годівлю нездужих, поліпшення умов їх утримання, профілактику застудних захворювань. Через кілька днів загальний стан тварин починає поліпшуватися, температура тіла поступово знижується до нормальної, з’являється апетит.

Профілактика цього захворювання полягає в тому, щоб створити для поголів’я такі умови годівлі й утримання, які не допускають ослаблення організму.

За матеріалами інтернет-джерел

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини