Вільне життя

Кремлівське замовлення

У ФСБ про операцію, результатом якої стала смерть Олександра Литвиненка, мабуть, уже й призабули. Давненько це було, в 2006 році. Виступив колишній працівник радянської, а потім російської спецслужб проти Путіна, емігрував до Англії, отримав політичний притулок і підданство, але й там не сиділося йому тихо, далі критикував господаря Кремля. То одного разу почастували опозиціонера чаєм, після якого йому стало погано і через кілька годин чоловік помер у лікарні. Та й кінці у воду, сподівалися і сучасні московські чекісти, і кремлівська верхівка.


Але не так сталося, як гадалося. В Англії про той випадок не забули, ретельне слідство тривало довго, і ось тепер головний суддя Високого суду Лондона сер Роберт Оуен доповів про результати. Англійці «докопалися» до правди: Литвиненка вбили екс-офіцер Держуправління охорони Андрій Луговий і його бізнес-партнер Дмитро Ковтун. Попри всі дипломатичні тонкощі, ймовірний замовник убивства названий відкрито, це — Володимир Путін.

Для Кремля вбивати своїх опонентів не тільки в Росії, а й за її межами — справа звична. Цивілізований світ ставиться до таких дій зовсім по-іншому. За словами міністра внутрішніх справ Англії Терези Мей, «це було кричущим та істотним порушенням основоположних принципів міжнародного права і цивілізованої поведінки». Пані Мей заявила про «гнів уряду» з приводу вбивства англійського підданого, сказала, що Британія відчуває загрозу з боку Росії, яка стала більш агресивною і націоналістичною.

А що на це отой дуже навіть імовірний замовник убивства? Як завжди в таких випадках, намагається перекласти вину з хворої голови на здорову. Цього разу відбріхуватися за Путіна доручили представникові МЗС Росії Марії Захаровій. І вона старається. Каже, що доповідь британського суду політично заангажована. А що їй ще казати? Думали, що після вбивства вдалося заховати кінці у воду, а вийшло по-іншому. Тепер мусять викручуватися.

Микола ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини