Вільне життя

Кімнатну «грядку» можна утеплити

Навіть на підвіконні з високоякісним склопакетом досить прохолодно, тому ємності з рослинами суттєво охолоджуються (особливо в нічний час). Холодне повітря від вікна окутує горщик або ящик, остуджуючи кореневу систему, а тепле, пересушене, піднімаючись, викликає посилене випаровування вологи з листя.

Охолоджена коренева система повільно подає воду й поживні розчини до вегетативних органів. Тому поливати рослини треба тільки теплою водою (+22—25 градусів). А щоб відгородити кореневу систему рослин від холоду, під ємності необхідно підкласти ізолювальний матеріал, наприклад, пінопласт або пенофол.

Пенофол буває різної товщини, краще брати 3-міліметровий. Коштує він недорого. За допомогою двостороннього скотча його треба приклеїти фольгованим боком вниз. Можна використовувати також піддони з полістиролу, в яких нерідко продають різні продукти. Полістирол захищає коріння від холоду, але не пропускає воду. Тому рослини можна поливати прямо в піддон, а не під кореневу шийку.

Ще краще забезпечити приплив теплого повітря до коріння. Для цього на підвіконня, під яким зазвичай батарея опалення, слід покласти дерев’яну решітку або тонку дошку з підставками із брусків. Цю конструкцію застеляють поліетиленовою плівкою (її можна приклеїти або закріпити степлером), один край якої опускають нижче верху батареї на 10—15 см. На решітку встановлюють ємності. Тепле повітря від батареї буде під плівкою підніматися вгору і потрапляти під підставку. При цьому потік повітря не буде сушити листя, тому що його зупиняє плівка. Щоб плівка не скручувалася, до нижнього краю по всій її ширині слід прикріпити штапик. Завдяки усьому цьому можна підвищити температуру грунту на 5—6 градусів.

За матеріалами інтернет-джерел

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини