Вільне життя

Люстраційні вимоги набули конкретності

У середу продовжила роботу друга сесія обласної ради. Засідання розпочалося з приємної події: голова облдержадміністрації Степан Барна вручив високі державні нагороди працівникам різних галузей. Потім хтось із депутатів зауважив: треба було розпочинати не з приємного та урочистого, а насамперед послухати представників Ланівців, які прийшли до депутатів по допомогу. Хоч із закидом можна й не погодитися, адже ланівчанам дали слово відразу ж після того, як вручили нагороди.


Цих людей спіткала велика біда. У вигляді свинокомплексу практично в місті, з «ароматами», які розносяться дуже далеко. З падежем поголів’я власники господарства дають собі раду просто: неживих тварин закопують поза комплексом. Люди бояться, що трупна отрута вже потрапила в підземні води. Протистояння жорстке. На активістів, які прагнуть захистити себе й своє місто від справжнісінького свинства, нападали «тітушки». Підпалили намет, що спалахнув миттєво, люди чудом врятувалися. Представники громади принесли до зали кілька плакатів, один з яких закликав: «Геть свинячу пошесть з Лановеччини під Кончу-Заспу!»

Жителів підтримав Степан Барна, підтримали депутати. Вирішили на наступному засіданні заслухати інформацію керівників контрольних органів, які мають перевірити стан справ. Хоч розуміння та спічуття, якщо на цьому все закінчиться, для людей буде мало. Так, комплекс той обладнали за іншої влади, тих, хто дозволив це зробити, треба притягнути до відповідальності, але передусім люди чекають, що «свиняче» господарство з міста заберуть.

Сформувавши порядок денний, депутати приступили до його розгляду. Насамперед ухвалили рішення стосовно депутатських запитів. Прийняли звернення до Верховної Ради й Президента щодо відповідальності Арсенія Яценюка та відставки уряду. В іншому документі закликають Президента відкликати проект змін до Конституції, вже ухвалений у першому читанні. У зверненні до голови ОДА Степана Барни вимагають очищення влади в області. Якщо раніше про це говорили узагальнено, то тепер уже називають конкретних посадових осіб, які, на переконання депутатів, повинні бути піддані люстрації. В документі, зокрема, зазначається: «Так, у нашому обласному центрі стратегічним об’єктом для держави — «Укрпоштою» ось уже майже 10 років керує колись незмінний керівник комуністичної партії області такий собі «таваріщ» Юрчишин. Вже за демократичної влади представляв комуністів у Тернопільській міській раді…»

Низка розглянутих питань стосується діяльності самої ради. Депутати затвердили її регламент, положення про постійні комісії.

Дискусійним було затвердження Олександра Петровського керівником Тернопільського інституту післядипломної освіти. Полемічний струмінь внесли працівники закладу, які просили принаймні відкласти питання до того часу, поки приймуть новий закон про освіту. Але цього разу депутати з більшістю колективу не погодилися і керівника затвердили.

Потреба внести зміни до обласного бюджету була викликана судовим вердиктом і необхідністю провести невідкладні реставраційні роботи на одному з об’єктів. Депутати прийняли відповідне рішення.

Друге засідання сесії закінчилося наданням низці підприємців дозволів на використання надр.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини