Вільне життя

Лід – підступний

Далеко не всі краяни знають про правила безпечного перебування на льоду. Як наслідок – стаються випадки, коли люди потрапляють у біду і, як не прикро, навіть гинуть.


Так, минулої зими на Тернопільському ставу під кригою загинула одна особа, ще п’ятьох людей від смертельної загрози через необережне поводження на льоду вберегли рятувальники міста. Отже, Тернопільський міський відділ управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в області нагадує краянам про основні правила безпеки на льоду.

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність необхідно проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками і теплими стічними водами промислових підприємств, що впадають у водойму, з кущами і травою, що виступають на поверхню.

На водних об’єктах при температурі повітря нижче 00С безпечним вважається:

  • для одного пішохода – лід завтовшки не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менша, сірий – свідчить про присутність води в його товщі);
  • для групи людей (масові переправи пішки з дистанцією в колоні по чотири особи 5 м) – лід завтовшки не менше ніж 15 см;
  • при масовому катанні на ковзанах – лід завтовшки не менше 25 см.

При переході через замерзлу водойму треба користуватися обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. За їх відсутності необхідно переконатися в міцності льоду за допомогою плішні. Також забороняється перевіряти її ударами ніг. Якщо ж лід недостатньо міцний, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад. Треба робити перші кроки ковзаючи, тобто не відриваючи ніг від поверхні льоду. При масовому переході водойми по льоду треба бути готовим надати допомогу людині, яка йде попереду. Користуватися майданчиками, обладнаними на водних об’єктах для катання на ковзанах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду.

Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної. Кожен рибалка повинен мати рятувальний жилет і мотузок завдовжки 15-20 м із петлею на одному кінці та тягарцем 400-500 г на іншому.

Тернопільський міський відділ управління ДСНС України в області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини