Вільне життя

Майстер-клас людяності

«У Європі дивуються, що в музичному закладі немає достатньої кількості потрібних інструментів», — зауважив віолончеліст-віртуоз із Швейцарії Денис Северін. Музикант зі своїми колегами гастролює різними країнами з концертами та подарунками. Нещодавно разом із піаністкою Тетяною Корсунською вони завітали і до Тернополя, аби не лише зіграти для публіки, а й провести майстер-класи і подарувати дві скрипки музичним закладам міста (першій та другій музичним школам), смичок, який передадуть в одну з районних музичних шкіл, два комплекти дорогих струн «Домінанта», фінансувати три поїздки з концертами камерного оркестру музучилища зі студентами та учнями-солістами.


Фантастичні виконавці та професійні педагоги

Віолончеліст і піаністка — лауреати багатьох престижних міжнародних конкурсів. Пан Денис, уродженець Харкова, професор Вищої школи музики в Женеві та Вищої школи мистецтв у Берні, де викладає віолончель, камерну і старовинну музику, вже не вперше відвідує наше місто.

«Одного разу друзі привезли мене в Тернопіль, і вперше я грав в училищі. В Тернополі є викладачка по класу віолончелі світового рівня Анна Замкова, яка щоразу мені показує талановитих дітей. Також батьки одного з моїх учнів познайомили мене з Мирославом Крілем, і тепер ми дружимо», — розповів віртуоз. Його колега — Тетяна Корсунська, родом з Росії, викладач Вищої школи мистецтв у Берні та Вищої школи музики в Люцерні, запевнила, що не раз ще завітає до Тернополя.

Окрім педагогічної діяльності, музиканти займаються і меценатством. Зокрема, є членами асоціації «Мистецтво без кордонів», у якій головує Денис. «Ми як місток між добродійниками, які віддають свої інструменти, і талановитими дітьми, які їх потребують», — сказав віртуоз.

Денис Северін і Тетяна Корсунська займаються благодійництвом не лише на теренах України, а й у багатьох інших країнах колишнього Радянського Союзу.

«Це питання не політичне, не географічне, а людське. Не те, що ми не хотіли допомагати, наприклад, німецьким дітям, — у них є той мінімум, який потрібен для навчання. Є багато доброчинців, котрі знають про складну ситуацію в Україні, зокрема в культурі, і намагаються допомогти», — зауважив музикант.

Окрім музичних інструментів, безкоштовних майстер-класів, Асоціація надає фінансову допомогу, має стипендіатів.

Під лежачий камінь  вода не тече

Змінюється суспільство, президенти, правлячі партії, але талановиті діти як були, так і будуть. І на щастя, є добродійники, небайдужі до мистецтва люди, котрі всіляко їх підтримують.

За словами пані Тетяни, земля багата талантами, головне — їх не втратити, вчасно помітити та допомогти розвиватися. Не обов’язково всі стають професійними виконавцями. Важливо, що діти, котрі колись займалися музикою, ходитимуть на концерти, розумітимуться на ній.

«На майстер-класах я просто-таки муштрую дітей, вони мають розуміти, скільки треба працювати, аби стати професіоналом. Професійний музикант має займатися стільки часу, скільки в нього є. Під лежачий камінь вода не тече», — підсумував Денис Северін.

Відомі піаністка та віолончеліст виступили із симфонічним оркестром обласної філармонії. У першому відділі виконали концерт для фортепіано з оркестром №2 Бетховена, в другому — концерт для віолончелі з оркестром Ор.85 Е. Ельгара. Наостанок для публіки підготували сюрприз — музиканти виконали п’єсу Bonjour, amour в аранжуванні головного диригента симфонічного оркестру Мирослава Кріля. «Мирослав не лише прекрасний диригент, а й фантастичний аранжувальник!» — мовив зі сцени Денис Северін.

Публіка захоплено аплодувала, обдаровувала музикантів квітами та вигуками «Браво!», сповіщаючи — тернопільські поціновувачі прекрасного з нетерпінням чекатимуть наступного концерту.

Вікторія ОСІПОВА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини