Вільне життя

Ми, повстанці — сини України

Виставку з такою назвою цими днями відкрили в музеї політв’язнів та репресованих — відділі обласного краєзнавчого музею, приурочивши 97-й річниці Дня Соборності.


На ній представили 70 світлин пам’ятників борцям за волю України, могил Січових стрільців, місць бойової звитяги повстанців. Облаштували виставку в одній із камер. Організувала захід обласна інспекція охорони пам’яток історії та культури.

Заступник директора цієї організації Людмила Строцень зауважила:

— У музеї всі відчувають великий біль наших героїв, а цією виставкою показуємо, як їх вшановують — потрібно побороти енергетику болю і скорботи енергією поваги та вдячності. Наша основна мета — популяризація героїв.

Виставка складається з кількох блоків, зокрема), у ній представлені пам’ятники священнослужителям, політичним діячам, військовиками. Загалом на Тернопільщині споруджено близько 500 монументів, які постали за роки незалежності України.

Окрім того, в цей день представили карту-банер Тернопільської області, на якій позначено всі штаби УПА, підпільні друкарні, основні бої та пам’ятники повстанцям.

— Ми не вивчили уроків визвольних змагань. Якби зробили це — подій на сході не було б. Повстанці застерігали про те, хто є нашими основними ворогами, вказували нам на наші слабкі риси, — каже Людмила Строцень.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини