Вільне життя

Мріють про славу олімпійської чемпіонки

Хоча для нинішнього покоління вихованців Тернопільської ОДЮСШ із біатлону обласного ФСТ «Колос» набагато важче забезпечувати належні умови тренувань, аніж півтора десятки років тому, коли розпочинала шлях до олімпійських вершин Олена Підгрушна, відомий навчальний спортивний заклад і далі залишається конкурентноздатним. Зайве тому підтвердження — результати Всеукраїнських юнацьких змагань стріляючих лижників, проведених минулого тижня на навчально-тренувальній базі ФСТ «Динамо» в Сумах. 

У номері «Вільного життя плюс» за попередню середу, 10 лютого, вже встигли, шановні читачі, повідомити вас про те, що підопічним Ігоря Починка і Назарія Бурика Романові Бригадиру з Великих Куськівців на Лановеччині та Мар’яні Брикайло з Мишковичів Тернопільського району не було рівних у спринтерських перегонах старшої вікової групи. І цими досягненнями здобутки наших земляків, яких для великого спорту відшукали Іван Стецюк та Ігор Сцібайло, не обмежилися.

Проведена далі індивідуальна гонка допомогла Мар’яні Брикайло поповнити власну скарбничку нагород ще й срібною медаллю. Четвертим фінішував Роман Бригадир, п’ятою — Наталія Дячук, дев’ятим — Микола Марфут. Усі вони, як і брат Романа Руслан Бригадир і Дарина Гаврищук, повідомив директор Тернопільської ОДЮСШ із біатлону Анатолій Яцина, за підсумками проведеного на Львівщині грудневого чемпіонату України 2015 року стали кандидатами в майстри спорту. А Назарій Цебринський, виборовши разом з уродженцем Львівщини Віталієм Трушем, який приносить консолідований залік товариствам «Колос» і «Динамо», п’яте місце в естафеті юніорського чемпіонату світу 2016 року в румунському Чейле-Градістей, удостоїлися звання майстра спорту України.

Завершилися ж Всеукраїнські юнацькі змагання в Сумах естафетами. Після проведення яких і Роман Бригадир зумів наздогнати Мар’яну Брикайло за кількістю і якістю завойованих нагород. Завдяки другому місцю, що його виборов разом з Миколою Марфутом і Михайлом Кучаком. Тріо старших дівчат, до якого, окрім Мар’яни, також увійшли Дарина Гаврищук і Наталія Дячук, трохи не пощастило — четверте місце. А молодші дівчата тренера навчального закладу Володимира Моравського Мажена Зорій з Мар’яною Мандзин, на жаль, заслужених нагород за третє місце не удостоїлися. Адже їхньою партнеркою стала підопічна Ірини Меркушиної з товариства «Динамо» Василина Ільницька. А тому довелося виступати поза конкурсом в особистому заліку.

Однак це лише локальні неприємності. В загальнокомандному підсумку збірна Тернопільщини виборола третє місце, поступившись лише набагато конкурентноздатнішим у фінансовому плані командам Сумщини і Чернігівщини. Можливість реабілітуватися нашим землякам буде в останній тиждень лютого і на початку березня, коли на навчально-спортивній базі «Тисовець» поблизу Сколе на Львівщині мають відбутися юніорські та юнацькі чемпіонати України з біатлону. Справді, невимовними, здається, оптимістами є функціонери з Федерації біатлону України, коли вважають, що і початок весни все ж буде в Карпатах сніжним.

Фото бронзової призерки Олімпіади-94 Валентини ЦЕРБЕ (спеціально для «Вільного життя плюс»)

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини