Вільне життя

Навчилися у Сталіна

Коли «дружня» гітлерівська Німеччина, попри всі запевнення Кремля, таки напала на Радянський Союз, «батько» Сталін, звісно ж, «мудрий і великий», на якийсь час наче онімів.


Кілька днів не з’являвся перед мікрофоном, нічого не казав народу. А Червона армія, «нєпобєдімая і лєгєндарная», тим часом відступала по всій лінії фронту з небаченою швидкістю. І тоді «вождь народів» розродився сумнозвісним наказом №227, якому політруки дали ще одну назву: «Ні шагу назад». А оскільки втечу від німців у перші дні, тижні, місяці війни не могли зупинити ні жодна директива, ні жоден заклик, то Сталін придумав, що зупинить. І в тому наказі передбачив створювати «заградітєльниє отряди». Тобто за спинами бійців ставити кулемети і тих, хто відступає, розстрілювати без найменшого жалю.

Серед бойовиків «ДНР» дизертирство стає все масовішим. Не допомагають ні обіцянки добре платити, ні заклики захищати Донбас, бо як прийдуть укри… У тих, хто ще вчора вірив «вождям», полуда з очей спадає, і люди намагаються врятуватися від неминучої біди. А «влада» запозичила досвід Сталіна. Спочатку ватажки незаконних збройних формувань отримали дозвіл застосовувати зброю проти кожного, хто виявить хоч найменше бажання втекти. Далі — більше: у тилу третьої окремої мотострілецької бригади створили оперативні групи «МДБ ДНР». Ті ж таки «заградітєльниє отряди».

«Влада» плекає надію, що загроза отримати кулю від своїх додасть деморалізованим воякам хоч трохи бойового духу.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини