Вільне життя

Наперекір примхам погоди

Із нетерпінням чекали нового сезону вихованці Кременецької обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» із санного спорту. І хоча спочатку зима порадувала всіх морозом, а пізніше — і снігом, далі з’ясувалося, що спортсменам вона навряд чи сприятиме.


Усе ж завдяки зусиллям працівників навчально-спортивної бази єдину в Україні Кременецьку санну трасу підготували. Юні санкарі розпочали підготовку до майбутніх відповідальних стартів. Однак погода чи не відразу внесла корективи. Різке потепління — і змагання українських саночників раз у раз доводилося переносити чимраз із меншими надіями на повернення зими. Словом, зміни клімату на планеті не можуть не наводити на думку про те, що для розвитку цього виду спорту та успішної підготовки спортсменів в Україні вкрай потрібна санна траса зі штучним наморожуванням льоду.

Утім, попри всі примхи погоди, кращі вихованці спортивної школи в складі національних збірних України готувалися до основного старту сезону, чемпіонату світу, на сучасних трасах за кордоном. І наприкінці січня в німецькому місті Кьонігзеї стали відомі лауреати світової першості в спринтерських заїздах чоловіків і жінок, у класичних перегонах на одномісних і двомісних санях і в естафеті.

DSC_0081

У першій із цих дисциплін українські саночники не змагалися, оскільки до стартів допустили по п’ятнадцять кращих у загальному заліку Кубка світу. На одномісних санях серед чоловіків Андрій Мандзій із Кременця посів двадцять сьоме місце, львів’янин Антон Дукач — тридцяте. А в суперечці жінок троє львів’янок фінішували одна за одною — тридцять третьою Олена Стецків, за нею — Анастасія Полуситок і Олена Шхумова. Двомісний екіпаж іншого нашого земляка Олександра Оболончика і львів’янина Романа Захарківа після першого заїзду йшов вісімнадцятим із непоганими шансами завдяки надзвичайній щільності результатів потрапити навіть до числа п’ятнадцяти кращих дуетів. Але спортсменів, на жаль, підвела психологічна підготовка. Допустивши наприкінці спуску помилку, не змогли фінішувати. Та до естафети все ж зуміли підготуватися, допомігши команді України посісти тринадцяте місце.

А минулих вихідних на санній трасі іншого німецького міста Вінтерберга нагороди чемпіонату світу розіграли юніори. Виступ молодших співвітчизників був вдалішим. На одномісних санях кременчанин Михайло Савицький посів двадцяте місце, львів’янин Ігор Стахів — двадцять дев’яте. А тріо інших львів’янок знову дружно фінішували одна за одною: шістнадцятою Олена Смага, за нею — Дарія Гула та Ірина Левкович. Серед двомісних екіпажів Андрій Лисецький і Мирослав Левкович — сьомі. На завершення Михайло Савицький допоміг збірній України, до якої також увійшли Олена Смага, Андрій Лисецький і Мирослав Левкович, вибороти п’яте місце в естафеті. Завдяки цьому успіхові всі ці атлети виконали норматив майстра спорту України із санного спорту.

А. МАЛИЩИК,
директор Кременецької ОДЮСШ «Колос» із санного спорту.

На фото: на санній расі в Кременці; багаторазовий чемпіон України, учасник зимових Олімпійських ігор Андрій МАНДЗІЙ.

Фото А. ОЛЬШАНСЬКОЇ та Б. ДІКАЛЬЧУКА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини