Вільне життя

На все життя улюблена гра

Аж двадцять сім любителів древньої гри з одинадцяти районів краю і обласного центру вирішили посперечатися за нагороди традиційної першості Тернопільщини зі швидких шахів серед ветеранів. Принципові баталії старих друзів-суперників, яким шістдесят і більше, минулої суботи, 6 лютого, завершилися в прес-клубі «Вільного життя плюс» аж під вечір. 

Турнір за швейцарською системою в дев’ять турів, у якому кожному учаснику на партію відводилося п’ятнадцять хвилин, приніс упевнену перемогу збаразькому кандидатові в майстри Вікторові Юзюку — 8,5 очка з дев’яти можливих. Єдину «половинку» втратив лише в завершальному двобої, коли на позиції фаворита ніхто не міг уже і теоретично зазіхнути. Залишається хіба додати, що ця нічия у виконанні пана Віктора аж ніяк не була «гросмейстерською». Адже попередній чемпіон, 85-річний(!) тернопільський кандидат у майстри Анатолій Мірошниченко, як розповів головний суддя турніру Ігор Подольський, відчайдушно сперечаючись за друге-третє місця, білими діяв, так би мовити, з позиції сили. Однак і наступник старійшини на королівському троні не став грати в піддавки, і пан Анатолій, вочевидь утративши через виснажливу турнірну дистанцію певної миті концентрацію, змушений був запропонувати нічию.

А це означало, що відразу троє інших лауреатів турніру набрали однакову кількість балів — по шість із половиною. За додатковими показниками віце-чемпіоном проголошений Степан Кушнір зі Ступків Тернопільського району, бронзовим призером став Іван Вовчишин з Тернополя, четверте місце посів Анатолій Мірошниченко. За п’яту ж вакансію серед лауреатів на фініші теж розгорнулася не менш напружена суперечка. Фортуна усміхнулася Миронові Козаку з Теребовлі, який набравши так само, як і Сергій Філик із Вишнівця, Степан Олійник із Козової і Анатолій Невожай з Тернополя, по 5,5 очка, випередив їх усе за тими ж додатковими показниками.

IMG_4301

П’ятьох лауреатів турніру редакція газети «Вільне життя плюс» і Тернопільська обласна шахова федерація нагородили грамотами і цінними подарунками.

На фото: під час турніру; щасливі переможці: (зліва направо) у верхньому ряду — Іван ВОВЧИШИН, Віктор ЮЗЮК, Мирон КОЗАК, у нижньому — Анатолій МІРОШНИЧЕНКО, Степан КУШНІР.

Фото В. БУРМИ 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини