Вільне життя

На Тернопіллі – «горіхова» афера

Нещодавно в редакцію надійшов лист від мешканки одного із сіл Гусятинського району. В ньому жінка описала, що не змогла отримати субсидію, бо раптом неймовірно… розбагатіла.

Почалося все з того, що після невдалої спроби отримати субсидію потерпіла дізналася у гусятинських податківців, що начебто отримує чималі прибутки від продажу сільгосппродукції. Починаючи з 2013 року, жінка «заробила» десятки тисяч гривень, нічого про них не відаючи. Сума коливалася від 12 з «хвостиком» тисяч до 80 тисяч гривень у рік.

Тоді дописувачка звернулася в райвідділ поліції. Через якийсь час дізналася — у сільраді на її ім’я видали довідку, на підставі якої потерпілій начебто перераховували виручені від продажу товару кошти. Окрім дописувачки, за її словами, в селі виявилося ще троє осіб, котрих втягнули в аферу. На кожного оформили довідку за формою 3 ДФ. «Торгували» всі четверо з мешканцями Рахівщини (Закарпатська область). От чи знають останні про свій бізнес — наразі невідомо.

Як пояснила головний державний інспектор відділу комунікацій Тернопільської об’єднаної державної податкової інспекції Галина Оленин, довідка 3 ДФ свідчить про наявність у фізичної особи земельних ділянок, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення садівництва чи для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) чи для індивідуального дачного будівництва, або ж особистого селянського господарства.

«Видається довідка безоплатно сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку йому особисто протягом п’яти робочих днів від дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки, — каже Галина Оленин. — Відповідно до Податкового кодексу України така довідка є підставою для не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках».

У відомстві кажуть — цей документ надають на підставі відомостей з Державного земельного кадастру. У ньому вказують порядковий номер, за яким довідку зареєстровано, і дату (число, місяць і рік) видачі. Також сюди вписують паспортні дані власника сільськогосподарської продукції (прізвище, ім’я та по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий), місце проживання (область, район, населений пункт, вулиця, будинок, корпус, квартира), реєстраційний номер облікової картки фізичної особи, вид цільового призначення земельної ділянки, її розмір (у гектарах). Обов’язковими є ініціали та прізвище голови або секретаря виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради, а також дата, до якої дійсна довідка.

Таку довідку, пояснює Галина Оленин, сільрада реєструє, а видають її на 5 років. «Під час продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію вищезазначеної довідки, — додає пані Галина. — Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки».

Дописувачка наголосила в листі — про жодну довідку не знала, в сільраду за нею не зверталася. Горіхи (а саме їх продаж приписали дописувачці) не вирощує. «Ріс один, і той всох три роки тому», — з болем у голосі зауважила жінка під час телефонної розмови.

Натомість у сільраді відхрестилися від видачі довідки. Мовляв, ніхто її не видавав, ніхто печатку не ставив. Голова начебто особисто їздив у районну прокуратуру, аби її працівники допомогли розізнати, що ж трапилося насправді.

Коли матеріал готувався до друку, дописувачка повідомила, що іде на мирову із сільською владою, а заяву з поліції забирає. Тож ні села, ні прізвища попросила в публікації не вказувати, оскільки конфлікт вважає залагодженим. Інші потерпілі, за попередньою інформацією, нікуди за допомогою не зверталися.

Хтозна, чи не трапилися схожі інциденти в інших куточках нашої області. Нині з’ясувати, втягнули вас у «горіхову» чи іншу «сільгоспаферу», просто — варто подати документи на оформлення субсидії. Як показала практика, «невідоме багатство» одразу «вилізе».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини