Вільне життя

Нехай і в шістдесят мрії збуваються

Автор матеріалу про підсумки виступів українських саночників на міжнародній арені, директор Кременецької обласної ДЮСШ «Колос» Анатолій Сергійович Малищик у п”ятницю, 12 лютого, відзначає славний шістдесятилітній ювілей. 

Уродженець Кременця в юнацькі роки серйозно займався легкою атлетикою. Під час навчання на факультеті фізичного виховання нинішнього Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, який успішно закінчив у 1981 році, став одним із кращих бігунів області на дистанціях 10000 і 5000 метрів та 3000 метрів із перешкодами, виконав норматив кандидата в майстри спорту. Успішно захищав честь рідного краю не тільки на всеукраїнських, а й на міжнародних змаганнях. У колекції нагород пана Анатолія, скажімо, зберігається відзнака за перемогу в міжнародному «Балканському кросі» в болгарському Слівені.

І після завершення активних виступів ні миті не залишався поза фізичною культурою і спортом. Хоча доля розпорядилася так, що той, хто з’явився на світ у пору, коли «лютий лютує», змушений був розпрощатися з «королевою», і ось уже тридцятий рік, після того як устиг попрацювати інструктором, керівником районного спорткомітету, усі свої вміння і здібності присвятив розвитку на Кременеччині санного спорту. Спочатку як інструктор Тернопільської ОДЮСШ «Колос», а з березня 1997 року і до сьогодні — як директор спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи сільського товариства.

Вітчизняні саночники загалом і кременецькі зокрема, звичайно, не домоглися таких вражаючих успіхів на міжнародній арені, як, скажімо, біатлоністи. Однак у цьому, без сумніву, не їхня провина, а навпаки — біда. Адже і за часів колишнього Союзу, і в незалежній Україні так і не спромоглися спорудити для них сучасної траси зі штучним покриттям. А за останнє десятиліття, коли з «легкої» волі чиновників санний спорт визнали «непріоритетним», ним узагалі продовжують займатися тільки у Львові і Кременці, де передусім завдяки зусиллям Анатолія Сергійовича продовжує функціонувати єдина в державі траса з дерев’яним покриттям.

Зрештою і в кременецьких саночників за роки існування цього виду спорту на Тернопільщині є вагомі успіхи. Єдину для України бронзову медаль чемпіонату світу відома спортсменка Наталія Якушенко завоювала, коли на завершення спортивної кар’єри захищала честь Тернопільщини. Регулярно виконуючи кваліфікаційні нормативи в Кубку націй, постійними учасниками Кубка світу, чемпіонатів світу і Європи в складі національної збірної є багаторазові чемпіони України, майстри спорту Андрій Мандзій і Олександр Оболончик. Обоє також завоювали право продемонструвати свою майстерність і на останніх зимових Олімпійських іграх. А їхній молодший колега Михайло Савицький, як ви щойно, шановні читачі, дізналися, тиждень тому теж став майстром спорту, виборовши високе п’яте місце в першості світу серед юніорів.

Сьогодні першими привітають також віце-президента Федерації санного спорту України, голову Кременецького районного осередку Національного олімпійського комітету України, тренера кременецьких саночників-олімпійців, почесного працівника фізичної культури і спорту України Анатолія Малищика зі святом, звісно ж, чарівна і співуча дружина Оксана, сини Андрій, який уже є батьковим колегою, тренуючи дітей в спортивній школі, яку той очолює, і Сергій — член збірної України з лижного двоєборства, студент Львівського університету фізичної культури, доньки Юлія і така обожнювана всім сімейством Малищиків другокласниця Даринка.

До привітань приєднуються і колеги та спортсмени з рідних для Анатолія Сергійовича спортивної школи та обласного ФСТ «Колос». Добра, щастя, здоров’я. І щирих побажань, аби і на санний спорт нарешті в Україні звернули увагу.

На фото: директор ДЮСШ Анатолій МАЛИЩИК (зліва) має розумітися на всьому — навіть інформаційне табло відремонтувати.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини