Вільне життя

Не залишайте природі «Чорні автографи»!

Люди, котрі стверджують, що випалювання торішньої трави потрібне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен підпал — злочин проти тендітного світу природи. Головна небезпека полягає в провокації лісових пожеж та руйнуванні біоценозу екосистеми.


Що примушує людей випалювати траву? Зрозуміло, що для дітей трава котра горить, це забава. Але про те, чим вона може закінчитися, вони не думають. Багато дорослих роблять це свідомо, думаючи, що спалювання трави корисне. Вважають за краще випалювати траву й ті, хто лінується прибирати сміття і сухостій вручну.

Запам’ятайте: в природі все влаштовано розумно і раціонально. Весняні підпали шкодять траві, кущам, плазунам, комахам… усьому живому мікросвіту. Крім того, можуть призвести до розповсюдження пожежі з дуже небезпечними наслідками! Вогонь не тільки завдає матеріальних збитків, а й створює загрозу життю та здоров’ю.

Згідно зі ст. 245 «Знищення або пошкодження рослинного світу» Кримінального кодексу України, осіб винних у знищенні або пошкодженні лісових масивів, зелених смуг навколо населених пунктів, уздовж залізниць або інших насаджень вогнем чи будь-яким загально небезпечним способом, карають обмеженням волі на строк від 2 до 5 років чи позбавленням волі на той самий строк. Якщо ті самі діяння спричинили смерть людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, позбавляють волі на строк від 5 до 10 років.

Міський відділ Управління ДСНС України в області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини