Вільне життя

Не знітитися перед новим викликом

Далеко не всім спортсменам вдається безболісно перейти з молодшої вікової групи до старшої. Однак кращим юним майстрам «королеви» з Тернопільщини, здається, вдалося впоратися з хвилюванням. 

Зайве тому підтвердження — підсумки чемпіонату України з легкої атлетики в приміщенні серед юніорів, який наприкінці минулого тижня відбувся в Сумах. Уже перший вид програми дебютного змагального дня приніс збірній Тернопільщини і перше «золото». В спортивній ходьбі на 3000 метрів вихованка Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Крістіна Поворознюк вельми порадувала свого наставника Віру Зозулю. Не тільки впевнено перемогла, а й стала єдиною з тринадцяти учасниць, хто встиг дійти до фінішу за нормативом кандидата в майстри спорту — 14 хвилин 31,85 секунди.

А вже в післяобідню пору в секторі для штовхання ядра настав час демонструвати вміння обходитися з кулею вагою шість кілограмів чемпіону України серед юнаків, учасникові торішньої світової першості Іванові Карюку. В онука відомого бучацького спеціаліста Івана Чуби, першокурсника Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, якого нині консультує заслужений тренер України Михайло Васірук, ніби теж усе склалося добре. В будь-якому разі з першої ж спроби вдалося покращити на 27 сантиметрів юніорський рекорд Тернопільщини свого дядька Віталія Чуби, встановлений ще тоді, коли Івана на світі не було — 10 липня 1994 року. Віднині нове досягнення становить 17 метрів 31 сантиметр.

Щоправда, для перемоги цього результату не вистачило. Чемпіон метнув ядро на півметра далі. А в Івана Карюка — срібна медаль.

Ще однієї нагороди такої ж проби прихильники «королеви спорту» Тернопільщини дочекалися минулої суботи, 13 лютого. В забігах юніорок на 800 метрів другий результат показала Іванова однокурсниця зі Зборівщини Оксана Більчак. Із вихованкою Володимира Небельського нині в Тернопільській ОДЮСШ займається Ольга Стефанишин. Донька останньої Христина, як і ще двоє вихованців Тернопільської ОДЮСШ «Колос», теж були серед претендентів на нагороди. В секторі для стрибків у висоту підопічні Євгена Кармелюка Христина Стефанишин і Назар Вовчок вибороли відповідно п’яте і шосте місця. А Володимир Допта, яким нині опікується Михайло Васірук, у фіналі бігу на 400 метрів теж фінішував п’ятим. А в попередньому забігу на цій же дистанції ще й установив новий юніорський рекорд області — 50,94 секунди.

Нарешті ще один підопічний Михайла Васірука Віктор Сенчук, який нині займається в обласній школі вищої спортивної майстерності, кваліфікувавшись у секторі для стрибків у довжину з другим результатом, у фіналі став четвертим. А в бігу на 200 метрів у нього — сьомий час. Відзначимо також підопічного Івана Панасюка і Олега Данилюка Олександра Шилівського з Тернопільської ОДЮСШ «Колос», який у штовханні ядра виборов восьме місце, і Олександра Гнатюка з ДЮСШ Тернопільського району. Підопічний Ольги Стефанишиної і Ігоря Чайки фінішував дев’ятим у забігах на 2000 метрів із перешкодами і на 3000 метрів. Набравши 285 залікових балів, юніорська збірна Тернопільщини стала десятою з 24-х областей.

На фото: вгорі — чемпіонка України Крістіна ПОВОРОЗНЮК; внизу — срібні призери Іван КАРЮК і Оксана БІЛЬЧАК.

Фото автора та з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини