Вільне життя

Нова зустріч з «Ореєю»

Зал обласної філармонії був переповнений, коли на його сцену піднялася Житомирська академічна хорова капела «Орея» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Вацека. Тернополяни вже двічі слухали її. А цього разу 28 хористів мішаного хору перевершили самих себе. Ще б пак, адже повернулися з Франції, з міжнародного конкурсу в місті Тур, із «Гран-прі Європи-2015». Хоча для них це не дивина, бо не раз виступали та перемагали на міжнародних конкурсах і фестивалях в Англії, Болгарії, Італії, Іспанії, Німеччині, Нідерландах, Польщі, Чехії, Угорщині, Швейцарії. А в 2011 році в іспанському місті Толосі також отримали «Гран-прі» і приз публіки, два перших місця в номінаціях «Поліфонія» та «Фольклор».


Цього разу для тернополян артисти виспівали чистим серцем і щедрою душею народні пісні та колядки. Інтонаційна чистота, абсолютна дисципліна в ритмі й динаміці у парі з логікою музичної думки творів гідно були оцінені публікою, яка, мов зачарована, слухала, аплодувала, вигукувала «браво». А маестро від Бога Олександр Вацек помахом рук, мімікою, власним співом заохочував артистів до вишуканого співотворення разом із солістами Катериною Костюк, Олександром Яремчуком, Олександром Борейком, Світланою Лось, Ярославою Галич та іншими.

Друга половина програми була насичена духовною музикою композиторів світової слави Клаудіо Монтеверді, Арво Перта, Еріка Вітакра, Ден Форреста, Яна Магне Фьорде та інших. Одухотворено, на високому професійному рівні, без музичного супроводу хористи зуміли передати найпотаємніші глибини кожного твору.

Невгамовний шквал оплесків від вдячних глядачів, сердечна подяка від директора філармонії народного артиста України Ярослава Лемішки завершили цю незабутню творчу зустріч житомирян з тернополянами. А Олександр Вацек запевнив, що на Великдень вони мають намір знову виступити в цьому залі.

Дарія ЧУБАТА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини