Вільне життя

Обережно: висока напруга!

Сьогодні поговоримо на тему надійного й безперебійного електропостачання електроенергією споживачів нашої області. Ми добре знаємо, що від наявності електроенергії в наших домівках залежить робота теплових котлів, працездатність водопостачання, робота радіо та телебачення, а також зв’язку.

Цю розмову ми почали так здалеку, щоби ви зрозуміли, що нині без електроенергії наше господарство обійтись не може. Хочемо також наголосити, що в багатьох випадках надійне електропостачання залежить і від вас, шановні споживачі. Це спостерігається у недбало посадженому й недоглянутому дереві, яке вростає в лінію будь-якої напруги, також у розукомплектованих опорах повітряних ліній 330-750 кВ, неконтрольованому розведенні вогнища поблизу повітряних електроліній, недбалому проведенні сільськогосподарських робіт на полі під лініями, що під напругою.

Пожежа під лінією завдає збитки не тільки сільському господарству, коли вигоряють цілі гектари родючої землі, а й крім того, через перекриття по іонізованому полум’ям повітрі проходить електричний пробій із фазного провода на землю, при цьому вимикається магістральна лінія електропередач, залишаються без тепла, світла, води, зв’язку цілі регіони Західної України.

Крім того, на місці електричного замикання виникає загроза смерті людей, які можуть опинитися біля вогнища в той час.

Інший випадок, розукомплектована опора, знято декілька кутників, і при сильних вітрах, які, до речі, останнім часом (10-12 років) дуже часто проносяться по території області, опора втрачає свою стійкість і ламається. Знову ж таки збитки від зламаної опори — мільйони гривень, збитки від втрати врожаю біля опори, збитки від втрати електроенергії, а також можливі людські втрати.

Тому ще раз нагадуємо: виконувати «Правила охорони електромереж» дуже просто. Для цього потрібна тільки обережність, розсудливість і правильні дії, а також потрібно запам’ятати, що в охоронних зонах повітряних електроліній не можна: підніматись на опори повітряних ліній; демонтувати елементи опор; накидати на струмопровідні частини ліній електропередач сторонні предмети; розпалювати вогнища та влаштовувати будь-які звалища; будувати житлові та дачні будиночки; запускати біля електроліній моделі літальних апаратів, повітряних зміїв; саджати дерева та інші багаторічні насадження; виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів; обробляти грунт біля самих стійок фундаментів і відтяжок опор.

Виконуючи ці правила ви, шановні громадяни Тернопільської області, маєте шанс залишитися живими, в теплі, при світлі та інших комфортних умовах. Як бачимо, все просто: не чіпай ліній та опор і ніхто тебе не чіпатиме, не буде клопоту в експлуатуючої організації, органи МВС зможуть зосередити свою роботу на інших злочинах, яких не бракує.

Якщо ви побачили якісь порушення в експлуатації повітряних ліній електропередач, дайте знати за телефонами: 25-59-82, 52-20-48, 52-45-95.

Адміністрація Тернопільських МЕМ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини