Вільне життя

Пенсія для учасників Революції Гідності

Відповідно до змін, внесених до пункту 10 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича — Революції Гідності — та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року, належать до інвалідів війни.


На підставі виписок з актів огляду медико-соціальних експертних комісій, в яких зазначено причину інвалідності «поранення, каліцтво, контузія чи інші ушкодження здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності», призначення пенсії зазначеним особам за наявності потрібного страхового стажу здійснюється згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Надання додаткових документів, які підтверджують зв’язок інвалідності з пораненням, каліцтвом, контузією чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаними під час участі в Революції Гідності, чинним законодавством не передбачено.

Пенсія по інвалідності обчислюється у розмірах, визначених законодавством. При цьому до пенсії встановлюються виплати, передбачені для інвалідів війни (підвищення, цільова грошова допомога). Мінімальна пенсійна виплата встановлюється у розмірах, визначених постановою Кабінету міністрів України від 28 липня 2010 року №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій», для інвалідів війни І групи — 285 відсотків, ІІ групи — 255%, ІІІ групи — 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Галина СКРЕПЕЦЬКА,
начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду в області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини