Вільне життя

Платитимуть, але не додатково

З першого січня 2016 року набув чинності Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність». Він містить нові правила щодо повірки, обслуговування та ремонту побутових лічильників. Відтепер вони здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- та водопостачання. Детальніше нововведення описані в постанові Кабміну №474 від 8 липня 2015 року. Найбільше наших читачів цікавить відповідь на запитання: хто ж насправді платитиме за повірку лічильників водопостачання?


Отже, згідно з постановою виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем. Споживач забезпечує у зазначений в повідомленні строк доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки.

У разі неможливості споживача у зазначений строк забезпечити доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки для проведення його періодичної повірки споживач не пізніше ніж за 10 календарних днів до настання такого строку інформує про це виконавця шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання виконавцем відповідної інформації.

Інший строк доступу до засобу вимірювальної техніки споживач та виконавець узгоджують, зокрема шляхом обміну листами.

Представник виконавця пред’являє споживачеві направлення, видане йому виконавцем, для проведення періодичної повірки або ремонту засобу вимірювальної техніки, а також у разі потреби демонтажу такого засобу.

Зазначимо, що гроші на періодичну повірку будуть закладені в тариф. Зокрема, як повідомили нам у КП «Тернопільводоканал», раніше періодичну повірку водоміра здійснювали за додаткові кошти споживача. Тобто, окрім тарифу 8,26 грн за метр кубічний води та стоків, тернополяни сплачували ще й вартість повірки лічильника, що становила трохи більше 100 грн за прилад. Зазвичай підприємство розтерміновувало цю суму на 36 місяців.

Тепер же, згідно з новим законом, вартість повірки входитиме у тариф на централізоване постачання холодної води, водовідведення. Тобто споживачі однаково платитимуть, але вже не додатково. Окрім повірки, до тарифу внесено ще й вартість абонентського обслуговування, що становить 1,59 грн. Ще 26 листопада 2015-го Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ухвалила постанову, згідно з якою з першого січня 2016 року мешканці багатоповерхівок мали б платити за метр кубічний холодної води та стоків 8,98 грн замість нинішніх 8,26 грн. На сьогодні документ вже зареєстрований у Міністерстві юстиції. В разі, коли його опублікують до кінця січня (орієнтовна дата публікації 29.01.2016 р.), нові тарифи набудуть чинності вже з першого лютого, кажуть у КП «Тернопільводоканал».

Отже, з січня окрему плату з абонентів за повірку лічильників підприємство не бере.

А. ЗИМНЕНКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини