Вільне життя

Поетичні картини майстра

«У силовому полі Євгена Удіна радісно й бентежно. Бо тут чисті та високі небеса і світ постає у всій величі та багатогранній вимірності, ущільненій до такої межі, що набирає рідкісної якості — вибуховості. Мандрувати мистецьким світом майстра так само приємно, як мандрувати Божим світом, де Львів і Чернівці, Тернопіль і Жешув, Белград і Подєбради, Москва і Кременець, Прага і Банська Бистриця зливаються у високу музику ліній та барв. Прислухайтеся — відчуєте, що тиша цих міст повна життя і внутрішньої напруги, де звучить висока симфонія ритму, а це означає, що за духом картини близькі до поезії», — так відгукувався про мистецький світ заслуженого художника України тернопільський письменник Петро Сорока.


Цими днями Євген Удін представив півсотні своїх робіт у Тернопільському кооперативному торговельно-економічному коледжі. Звісно, це дещиця з багатого доробку художника. Тут представлені різножанрові твори, створені у різній техніці в різний час. Виставка — певний зріз творчості майстра, наче вікно у його багатогранний, різновимірний всесвіт. Єднає всі роботи вишукана лінія та любов до деталізації.

Першими впадають у вічі філігранні автолітографії, присвячені різним містам. І як тут знову не звернутися до слів Петра Сороки, котрий писав: «Мандрувати світами Євгена Удіна — справжнього співця міст — це не тільки проходитися вулицями і провулками, зазирати у вікна старовинних будинків, милуватися вишуканими архітектурними ансамблями, це передовсім насолоджуватися красою досконалих ліній, чудових стриманих тонів, класичних і гармонійних контурів, філігранно відточених деталей, ретельно виписаних прикмет, де краса зведена у культ».

— Я урбаніст, тож дуже люблю міста та архітектуру. Спеціально вибираю такий ракурс: глядач стає ніби птахою, котра піднялася над містом і бачить його згори, — пояснює Євген Удін.

Роботи художника детально промальовані — не тільки у графічному плані — в них відтворені вулиці й вулички, зображені головні архітектурні акценти. Цікавить пана Євгена як давнє місто, так і сучасне, зокрема й Тернопіль. Народжений в Донецьку, Євген Удін уже багато років живе у нашому місті, був засновником обласної організації Національної спілки художників України, десять років очолював її. Зізнається:

Тернопіль малює найчастіше. Наше місто крізь призму погляду Євгена Удіна розквітає, у ньому проявляються й навіки залишаються мальовничі, тихі куточки, величаві будівлі, люди.

Папір, туш, акварель, олія, маркери, кольорові олівці… — арсенал Євгена Удіна надзвичайно великий. Так само, як арсенал технік і жанрів. І як тут не нагадати, що художник ілюстрував видання багатьох тернопільських письменників. Його вишукані графічні образи органічно доповнюють видання. Грунтовна праця тернополянина не залишається непоміченою — він лауреат премій за роботи з ілюстрацій творів українських письменників, зокрема, ім. Братів Лепких за розвиток української книжкової графіки. До речі, будете оглядати виставку — зверніть увагу й на добірку екслібрисів, де вповні розкриваються вишуканість і максимальна промовистість ліній, сконденсовані художня та філософська думки.

Але згадка про виставку була б неповною без слова про молодь. Адже з нею художник спілкується залюбки. На Тернопіллі вже добре відома творча група «Євген Удін і компанія», яка зібрала молодих та знаних художників краю.

Ця виставка експонуватиметься у коледжі місяць, окрім того, відбуватимуться майстер-класи. Опісля, як розповів художник, у стінах закладу роботи представлять його колеги.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини