Вільне життя

Помста домовика

У літературі й у мережі Інтернет можна прочитати чимало цікавих історій, пов’язаних із домовиком, або похатником. Часом вони здаються вигаданими. Але ж і серед нас є багато тих, хто стикався у своєму помешканні з явищами, які важко пояснити: відчуття присутності невидимого спостерігача, дзвін посуду вночі, несподіване зникнення речей, що лежать на видному місці… Подібні явища найчастіше ми приписуємо власній неуважності, слуховому обману, надмірній емоційності. Однак деякі речі все ж непідвладні логічним поясненням. Тому можна припустити, що в нашій оселі існує якась невидима енергія, яка здатна якимось чином впливати на нас. І цей згусток енергії прийнято називати домовиком.


За багаторічними спостереженнями й переказами старожилів, домовик, як домашній дух, істота доброзичлива. Але тільки в тому разі, якщо господарі помешкання йому подобаються. Тоді він буде оберігати їх від недобрих, заздрісних людей, злодіїв, стежитиме за збереженням оселі й майна, попереджатиме про небезпеку. Якщо ж господарі поводяться неналежним чином і дратують його, він здатен дуже нашкодити. Помста похатника може знищити як людину, так і її майно.

Ось одна з історій про помсту домовика, яку розповів молодий чоловік. Повернувшись із армії, він тривалий час не міг влаштуватися на роботу. Щоб розв’язати свої фінансові проблеми, вирішив вчинити крадіжку. Жертвами обрав двох самотніх немолодих жінок. Вибравши момент, коли господині були відсутні, забрався до їхнього будинку. Усе ніби йшло нормально. Тільки хазяйський чорний кіт невідступно слідував по п’ятах за злодієм. Молодий чоловік відшукав в оселі заощадження, забрав їх і втік, ретельно знищивши всі докази. Вкрадених грошей вистачало на те, щоб придбати автомобіль, який хлопець мав намір використовувати як засіб для заробітку. Але від того часу, як він побував у цьому будинку, ночами його почали мучити кошмари із чорним котом чи бородатим дідом, які вимагали повернення вкрадених грошей. Іноді дід боляче щипав його, і хлопець на ранок бачив на тілі синці. У снах хлопцеві навіть «показували», що буде, якщо не поверне краденого: він на своїй машині врізається у дорогу іномарку…

Злодій таки купив машину, хоч страшні сни і далі його переслідували. Якось він вирішив піти до будинку, що обікрав. Блукаючи біля нього, побачив, як чорний кіт, який сидів на вікні, спостерігає за його діями. Хлопець не витримав і зайшов у двір. Одна з жінок працювала в саду. Молодий чоловік попросив у неї продати кота, якого нібито хотіла б мати його донька. Жінка здивовано глянула на нього й відповіла, що в них у будинку немає котів, оскільки в доньки алергія на їхню шерсть.

Кінець цієї історії невеселий. Хлопець так і не повернув украдене, а з ним сталося точнісінько те, що бачив уві сні. Одного разу, коли їхав автомобілем, з-за кущів на дорогу вибігла кішка. Щоб не збити тварину, хлопець різко вивернув кермо і зіткнувся з дорогою іномаркою. Зрештою свою побиту машину він продав за безцінь, ще й залишився винним за ремонт чужої автівки…

Як порозумітися з домовиком? Він не любить, коли в будинку безлад, коли накопичується негативна енергія через сімейні сварки. З ним можна розмовляти, звертатися з проханнями. При цьому, звичайно, слід віддячувати похатникові ласощами: печивом, цукерками чи молоком. А ще домовики люблять гратися різнокольоровими клаптиками тканини, намистинами або гудзиками. Якщо готуєте для нього частування, покладіть його на блюдце і поставте в місце, недоступне для домашніх тварин. При цьому потрібно сказати: «Дідусю-домовичок, це для тебе». Звичайно, ви не побачите, що ласощі хтось їв, адже домовик — дух. Тому частування потім віддають домашнім тваринам чи згодовують птахам. Печиво й цукерки можуть лежати протягом місяця, а молоко або кашу забирають наступного дня. Кажуть, що пригощати домовичка бажано кожного першого числа місяця.

Підготувала Олеся ЛІСОВА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини