Вільне життя

Поради центру зайнятості: як поводитися батькам випускників?

Вибір майбутньої професії частенько викликає палкі суперечки між батьками і дітьми. Дорослі впевнені, що вони краще знають життя, водночас молодші хочуть обирати фах самостійно, оскільки це їхнє майбутнє. Як тут бути? Як не помилитися у виборі?

Саме про це фахівці Теребовлянського райцентру зайнятості вели мову у Теребовлянській гімназії та Долинській ЗОШ під час семінарів, у яких взяли участь як учні, так і їх батьки. Присутнім розповіли про стан ринку праці Теребовлянщини, ознайомили із актуальними вакансіями, можливостями служби зайнятості щодо профорієнтації молоді, пошуку для неї підходящих місць праці.

Учасники інформаційних заходів дізналися про діяльність Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де є змога здобути чимало перспективних робітничих професій.

Батькам учнів фахівці райцентру зайнятості надали кілька порад. А саме:

  1. Не намагайтеся нав’язати синові чи доньці те, чого ви колись хотіли, але не досягли. Пам’ятайте, що у дитини є власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися.
  2. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір професії невдалим. Краще допоможіть їй розібратися, чи справді вона розуміє, чим буде займатися у майбутньому. Адже нерідко, обираючи фах, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.
  3. Якщо ваша дитина і досі чітко не знає, ким хоче бути, допоможіть їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа.
  4. Не бійтеся, якщо вибір дитини припаде на професію, яку ви вважаєте непрестижною. Наприклад, ваш син марить автомобілями. Дозвольте йому здобути професію автослюсаря чи механіка. Адже, коли людина займається улюбленою справою, вона завжди досягає успіху. І цілком ймовірно, що в майбутньому ваш син стане власником автосалону і буде вдячний вам за те, що ви не зробили його юристом, може й непоганим, але байдужим до своєї роботи.
  5. Пам’ятайте, що обирати майбутню професію для дитини потрібно не під час подання документів у виші і навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 7-8 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже точно визначиться, ким хоче стати.

Відділ організації надання послуг роботодавцям

Тернопільського обласного центру зайнятості

Фото автора

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини