Вільне життя

Посланці із Віфлеєму у Товстолузі

Ніхто так щиро не мовить про Бога, як діти. Колись Ісус Христос просив старших не боронити діточкам приходити до Нього, бо таких є Царство Небесне. Щирість різдвяних колядок, віншувань мали можливість відчути жителі Товстолуга Тернопільського району, коли до них у помешкання заходили діти зі світлою звісткою про народження Христа. Були це не звичні колядники, а щирі посланці із Віфлеєму — діти з вівтарної дружини церкви Святого Юрія Побідоносця разом із парохом села о. Василем Собчуком.


Спочатку діти показували театралізоване вертепне дійство, а потім вручали односельцям подяку за те, що кожної неділі та на свята відвідують храм Божий, дають милостиню вбогим, підтримують одне одного у скруті, радіють у щасті, гідно виховують християн, патріотів України.

Коли Ісус жив на землі, казав людям: «Якщо зробите добро навіть найменшому серед братів Моїх, те ви Мені зробите». Тому, напевно, діти й адресували ці подяки односельцям від новонародженого Месії. Адже добрі справи кожного — це скарби, які людина заробляє собі для вічності.

Серед тих, хто від Ісуса дякував людям за їхні щирі молитви, за збережену християнську віру, — Юрій Ференц, Василь Щавурський, Вілій Валяс, Вікторія Тарнавська, Інна Панькевич, Юрій Собчук, а також Юлія Гоцко, Тетяна Кобилянська, Наталя Ференц, Тетяна Васусь, Юлія, Олександра і Наталя Саламандри, Ірина Стегнович.

Мешканці Товстолуга завжди радо розповідають про своїх талановитих дітей — активних учасників усіх заходів, що відбуваються в селі. Ці діти, як уже сама не раз переконувалася, добре володіють мистецтвом поетичного слова, гарно співають, танцюють, демонструють театралізовані дійства. Вони встигають і гарно вчитися у школі, і до клубу чи церкви вечорами прибігти на репетиції.

Знаю також, що культура у Товстолузі й Застінці завжди мала хороших меценатів в особі місцевих сільськогосподарських підприємців Наталі та Юрія Березовських. Віриться, що й надалі вони, а також ново–створена Великогаївська об’єднана територіальна громада, інші небайдужі до розвитку і підтримки культури люди докладуть максимум зусиль, щоб, зокрема, капітально відремонтувати клуб у Товстолузі. А талановиті діти та їхні наставники сторицею у духовному плані віддячать усім, хто створить сприятливі умови для розвитку сільських обдарувань.

Галина ЮРСА

Тернопільський район

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини