Вільне життя

Право на пенсію за вислугу років

Я тривалий час працював тренером-викладачем у дитячо-юнацькій спортивній школі. Чи зарахують ці роки у стаж, що дає право на пенсію за вислугу років?
ВОЛОДИМИР.
м. Тернопіль.


Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти за наявності відповідного спеціального стажу роботи в закладах освіти незалежно від форм власності або відомчої належності закладів (пункт «е» статті 55 Закону «Про пенсійне забезпечення»).

Дитячо-юнацькі спортивні школи належать до позашкільних закладів освіти (стаття 39 Закону «Про освіту»).

Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, був затверджений постановою Кабміну від 04.11.1993 р. № 909 (далі — перелік).

У розділі «1. Освіта» переліку в позашкільних навчальних закладах передбачено посади директора, його заступників, заступників із навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідувачів відділів (лабораторій, кабінетів), художніх керівників, керівників гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи. Однак посаду тренера-викладача в позашкільних закладах освіти переліком не передбачено. Тому період вашої роботи на цій посаді не зараховується у стаж, що дає право на пенсію за вислугу років.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини