Вільне життя

Проїзд інвалідів першої групи у приміських автобусах

Чи мають право на безплатний проїзд у приміських автобусах інваліди першої групи загального захворювання?
М. ОСАДЦЯ
м. Тернопіль

Автобусний приміський маршрут — це маршрут, який з’єднує населені пункти і його протяжність не перевищує 50 км.

Транспортне обслуговування інвалідів на пільгових умовах передбачене статтею 38-1 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

До першого січня 2015 р. у вказаній правовій нормі йшлося, що інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також усіма видами приміського транспорту.

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового й автомобільного транспорту в період із першого жовтня по 15 травня.

Зміст вказаної статті після першого січня 2015 р. дещо змінився. З неї, зокрема, вилучили слова про право інвалідів на безплатний проїзд у приміському транспорті.

Це сталося після ухвалення Закону «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 р. №76-VIII.

Однак у пункті 11 «Прикінцеві положення» закону №76-VIII міститься застереження, що його норми в частині вилучення пільгового проїзду окремих категорій громадян набувають чинності з першого червня 2015 р., крім норм щодо забезпечення пільговим проїздом інвалідів I і II груп, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інваліда I групи, учасників бойових дій.

Аналогічне застереження викладене в новій редакції статті 38-1 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». У цих законах не вказано, коли саме набувають чинності їхні положення щодо позбавлення інвалідів першої групи пільгового проїзду у приміському транспорті.
Наведене дозволяє дійти висновку, що на нині інваліди першої групи повинні мати право на безплатний проїзд всіма видами приміського транспорту.

Правові норми, згадані в цій консультації, сформульовані законодавцем не дуже вдало. Тому їхній зміст юристи тлумачать не однаково.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини