Вільне життя

Пряник без градусів

Ото читавім колись, же засудили кількох дівок у Московщині за те, що по церкві гасали й некультурно поводилися. Що поробиш, чогось то так тепер розпустилися люди, аж страх бере.

Вже й до церков руки нечисті доходять. Тілько нині й чути: там храм підпалили, там обграбували. А скілько всього іншого твориться, най Бог боронить. Ото приїхала до мене в гості на вихідні похресниця, та й розказує, же в них у церкві їдної неділі діти пообдирали під час служби дроти від підсвічників. А батьки стояли і тішилися. Ще єдна тіточка зо псом приходить до храму. Ото полізе на хори співати, а пес помежи люди літає і гавкає, аж під тетрапод лізе. Но, як казала моя похресниця, найбільша біда в них із дяком. Хлопака почав останнім часом так випивати, же приходить на службу в нетверезому стані. Заки Апостола прочитає, то хористи від сміху мало животи не зривають. А що вже ними командує: не так стали, не так заспівали, не те затягнули, не так протягнули. То кількоро молодих із хорів повтікало. Співають теперка на церкві. Біда та й годі.

Аво, надивляться люди по телевізору, же ріжна нечисть по церквах вештається, та й собі попускають всілякі неподобства. Бо ходять же вбивці, грабіжники, гвалтівники, котрі доробилися до високих державних посад, до храму, так їх ще й по телевізору показують, мовляв, ото які богомільні. А котресь дурнувате на все те гляне і собі падає ниць. Думаю, же нині в нас на Тернопіллі таких недорік одиниці. То треба брати батоги в руки і гонити їх від фляшки, грабунку й інших неподобств. Бо як іще навертати на путь істинний?

Тож до політика і дяка треба тілько батога. А вам я пропоную файнецкого пряника. І навіть не одного, а багато. Всьо за рецептом «пряникової» пані Оксани Кравець зо Зборова.

Берете два яйка, 100 грам цукру, 50 — масла і 100 — меду, пів чайної лижки соди, півтори шклянки муки, на свій смак прянощі чи приправи. Спочатку збийте яйця з цукром, тоді додайте все решту, закалатайте тісто, виріжіть формочками фігурки або ж якщо маєте вправні руки, то можете самі ножичком повирізувати різноманітних фігурок. Бляшку посипте мукою, викладіть тісто і печіть у духовці при температурі 180 градусів 10─15 хвилин. Пильнуйте, жеби пряники не пригоріли. Тоди витягніть, остудіть, збийте білок з цукром, додайте при потребі барвників і розмалюйте ласощі, як тілько вмієте, чи дітям дайте, хай побавляться. А поки ябка в садку не всі зірвалисьте, то зваріть ябчанки і наминайте з пряниками.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини