Вільне життя

Розсекречене відео та версії рідних

Деталі резонансної кримінальної справи, пов’язаної зі звинуваченням у хабарництві головного лікаря Тернопільської районної лікарні Ігоря Вардинця, оприлюднили його адвокат Олег Шрам, рідні та начальник сектору комунікації головного управління Національної поліції в області Сергій Крета.


Олег Шрам акцентував увагу на тому, що, попри, пряму вимогу закону, вже більше дев’яти місяців Тернопільський міськрайонний суд продовжує розглядати клопотання про застосування запобіжного заходу Ігорю Вардинцю. Це призводить до того, що він не може вільно пересуватися та лікуватися там, де бажає. Тобто протягом цього часу порушується його право на життя та здоров’я. Також, за словами адвоката, прокуратура просить завеликий розмір застави — понад один млн грн. Олег Шрам заявив і про те, що за зверненнями Вардинця розпочато декілька кримінальних проваджень щодо працівників поліції, а саме за фактом його завідома незаконного затримання та за фактом катування.

Авдвокат пояснює: міліціонери без дозволу лікарів затримали Ігоря Степановича у палаті, перешкоджали у виїзді в лікарню для проведення рекомендованого лікування, а також наступного дня після проведення операції на серці без згоди медиків правоохоронці зайшли до нього в палату і намагалися проводити процесуальні дії.

Також Олег Шрам вважає, що з 21 листопада минулого року кримінальне провадження можуть розслідувати лише детективи Національного антикорупційного бюро чи прокуратура, бо на момент виникнення резонансної ситуації Ігор Вардинець був депутатом обласної ради.

Щодо вирішення цього питання начальник сектору комунікації головного управління Національної поліції в області Сергій Крета порадив звернутися до Генеральної прокуратури або того ж Антикорупційного бюро. Він також заявив, що наразі справа призупинена через стан здоров’я підозрюваного. Дотепер, окрім пред’явлення звинувачення, ніяких слідчих дій не проводили. Міра запобіжного заходу не була обрана у зв’язку з тим, що Вардинець постійно на лікуванні.

Сергій Крета також представив з дозволу прокуратури уже розсекречене кількахвилинне відео. Воно свідчить, каже начальник сектору комунікації головного управління Національної поліції в області, що історія розпочалася ще у грудні 2014. На ньому зафіксовані дві розмови Ігоря Вардинця із підприємцем. Перша бесіда відбувалася у кабінеті головного лікаря, де він, не погоджуючись на 50 тис. грн за продовження оренди приміщення, вимагає у підприємця 200 тис. грн. Наступна зйомка проводиться уже в реанімації лікарні, де пан Вардинець наказує підприємцю віднести гроші його знайомій, яка працює в одному із банків. Жінка мала покласти суму на депозитний рахунок підозрюваного. Останній епізод — безпосередня передача грошей працівниці банку.

Водночас племінник підозрюваного Степан Білян стверджує, що розмови про кошти між Вардинцем та підприємцем виникли на грунті договору про ведення спільного бізнесу. Мовляв, раніше вони у складчину придбали для медичного закладу апарат, проте той виявився несправним. Коли ж у головного лікаря виникли проблеми із серцем та потреба виїхати на лікування за кордон, він нібито попросив чоловіка повернути позичені кошти — ті самі 200 тис. грн — та забрати поламаний прилад.
Дружина Ігоря Вардинця Лариса поділилася своєю версією ситуації. Вважає, що тяганина з її чоловіком може бути пов’язана із медичною реформою. Нібито незадовго до цього міністр охорони здоров’я заявив про приватизацію лікарень.

— Я думаю, що справа замовна, тому що лікарня у центрі міста — нова, з новим обладнанням впала комусь в око. І на приватизацію це ідеальний варіант, — пояснила пані Лариса.

Попри те, Ігор Вардинець, за словами адвоката, має намір та бажання з’ясувати істину в суді, але лише після операції та потрібного лікування.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини