Вільне життя

Салатик для уваги

Розказували мені наші заробітчани, же в Італії місцеві мешканці мають за звичку викидати з вікон у новорічну ніч всілякий непотріб, який у хаті назбирався за рік. Ото йде хлопака вулицею, зирить на ліхтарики, а тут йому гуп на голову вазонок з гербарієм.

Або ж чеберяє паняночка у файній сукеночці, як на неї хлюп прострочений майонез або скислий капусняк. Нефайна традиція. Та я вам скажу, же і в Україні є таких «італійців» повно. Ото мені знайома пані, яка в місті мешкає, а в село тілько за продуктами дачними приїжджає, бо на яценюківску зарплату прохарчуватися не годна, всьо пожирають оплати за комунальні послуги, розказала, яка її спіткала екзотична пригода. Чого українці тілько не попереймають від сусідів, лиш би зайвий раз із хати не вийти і сміття не винести абощо.

Напекла зранку пані смаколиків, нарумигалася та й подалася на роботу. Вистукує вона каблучками по дзюравому асфальту, же поміж багатоповерхівками простелився-прокришився, вся в спогадах про смачний сніданок. Поминувши сусідські вікна та переповнені сміттєві баки, вийшла вже на центральну вулицю, як чує, же їй машини сигналять ззаду. Вона й оком на те не моргнула. Ну, думає, хіба то за мнов? Але йде далі, голову високо підняла, як знов чує піпкання. «Шо за біда?» — подумала жіночка. Раптом перед нею стала машина й хлопака, опустивши вікно, прокричав: «Пані, подивіться си під ноги!» Та й поїхав. Пані як глянула, то побуряковіла зо встиду… Видко, як проходила повз сусідські вікна, то не вгледіла, як зачепилися на каблучок їй майтечки, тоті, же на шнурочках. Ото пані так перла через півміста, волочачи за собою тую макабру. То майте собі науку, же після ситного сніданку не заглядайте за воронами, а пильнуйте, щоби не втрафити в яку халепу.

Для того їжте зранку смачні салатики. А вже солодощі лишайте на обід чи підвечірок. Ото маєте рецепт простенького, але смачненького салату, який надіслала пані Тетяна Кухтицька із Цеценівки Шумського району.

Маєте на городчику капусту? То візьміть головку свіжої, посічіть. Поріжте дрібонько 300 грамів крабових паличок, накришіть зеленої цибульки, додайте сюди ще баночку солодкої кукурузки, все вимішайте і заправте майонезом, посоліть, поперчіть. Капусту можете попередньо посолити, жеби трошка зм’якла. Але ліпше вона хрумтітиме несоленою.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини