Вільне життя

Секрети успіху

Як показує досвід укорінення живців, багато рослин краще розмножуються в період спокою. Наприклад, висаджені восени в грунт живці смородини вкорінюються набагато краще, ніж весняні. Добре розмножуються зимовими живцями аронія (чорноплідна горобина) і обліпиха. Зрізані в кінці січня або в лютому гілочки обліпихи дають коріння вже через один-два тижні в банці зі звичайною водою. Спосіб укорінення живців у банці з водою — найбільш поширений і доступний. Але багато хто на своєму гіркому досвіді знає, що не завжди він буває вдалим.


Чому? А тому, що при всій простоті є в нього багато тонкощів, від яких залежить успіх.

Основна помилка садівників при зимовому живцюванні тієї ж обліпихи — надто пізнє її пересаджування в грунт. Коріння на живцях росте дуже швидко. Коли воно стає занадто довгим, то при перенесенні в сад обламується. Те ж саме можна сказати й про інші культури (смородину, наприклад).

Дуже впливає і рівень води в банці. Якщо її занадто багато, в нижній частині банки буде мало кисню і живці можуть загнити. Адже коріння утворюється тільки на межі води і повітря. Глибина занурення залежить від довжини живців. Зазвичай здерев’янілі живці (з двома-трьома бруньками) мають довжину 12—15 см. Їх занурюють у розчин на 2/3. Досліди показали, що коріння з’являється набагато швидше, якщо проводилася аерація води.

У воду із живцями, що вкорінюються, рекомендується також покласти шматочок деревного вугілля. Можна додати мед. Для цього одну столову ложку меду треба розвести у склянці води, потім у цей розчин поставити живці на 6—12 годин.

Впливає на вкорінення і світло. Помічено, що голий (без листя) живець краще дає коріння в темряві і в непрозорому посуді. Але навіть при світлі в цьому посуді коріння утворюється набагато краще, ніж у світлій банці.

Кількість живців — теж важливий фактор. Наприклад, жимолость не хоче вкорінюватися, якщо на 200 мл води беруть більше трьох живців. А ось один навіть у баночці меншого обсягу добре утворює коріння.

Дуже важливо також, з якої частини рослини заготовлений живець. Набагато краще вкорінюються екземпляри з бічних гілок, що не дуже сильно ростуть. Крім того, чим старша рослина, з якої зрізують живці, тим гірше вони вкорінюються. Жируючі пагони, що потужно ростуть угору, також дають живці поганої якості.

П. БУЧИК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини