Вільне життя

Скажіть, де правда?

Я маю субсидію на газ. Цього місяця використала не 379 кубометрів, як мала б за пільгою, а всього 150 кубометрів.
Із розповіді директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадима Боярського, яку друкувала наша газета, зрозуміла, що невикористані кошти залишаються на моєму рахунку й зараховуються на наступний місяць. Тобто я вже можу платити за газ менше. Запитала про це в «Чортківгазі». Мені відповіли, що такого немає, щоб переходила оплата чи невикористаний газ. Скажіть, де правда?
Лариса ГАЩИЦЬ.
с. Ягільниця Чортківського району.


На запитання п. Лариси відповідає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

Відповідно до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року №848 (зі змінами), субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців із місяця звернення за її призначенням і розраховується: на опалювальний сезон — із першого жовтня по 30 квітня; на неопалювальний сезон — із першого травня по 30 вересня.

Соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами встановлюються Кабміном.

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабміну від шостого серпня 2014 р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну воду, електроенергію), на які надається субсидія.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством унаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі як обов’язкова частка платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Громадянці Л. А. Гащиць призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період із першого липня 2015 р. по 30 червня 2016 року.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини