Вільне життя

Суничка з насіння

Вирощування суниці з насіння — це один із способів отримання чистого посадкового матеріалу. Враховуючи терміни висаджування цієї культури у відкритий грунт (весна або початок осені), виділяють два основних періоди, коли можна сіяти насіння на розсаду, — це січень-лютий та квітень-травень. Єдина складність при зимовому посіві — додаткове освітлення розсади.


Для успішного отримання посадкового матеріалу треба знати деякі особливості вирощування суниці з насіння. Наприклад, для того щоб до моменту висаджування в грунт навесні (квітень-травень — залежно від особливостей клімату в регіоні) саджанець зміцнів і мав розвинену кореневу систему, справжні листочки і дав перші ягоди в поточному сезоні, сіяти найкраще наприкінці січня або в першій декаді лютого.

Земля для посіву має бути заготовлена заздалегідь і добре знезаражена будь-яким доступним способом. Наприклад, її можна потримати півгодини під кварцевою лампою чи пропарити при температурі +150 градусів у духовці також не менш як півгодини. Для висівання використовують неглибокий посуд (до 10 см). Його наповнюють легким субстратом, який складається з торфу, листяної землі і піску в співвідношенні 1:1:0,5.

Щойно земля охолоне, можна починати висівання. Але перед цим насіння бажано на добу замочити в розчині марганцівки або будь-якого стимулятора росту. Сіють насіння в грунт на відстані 2—5 см за допомогою маленького пінцета. Його не треба заглиблювати, а досить просто розкласти, зверху притрусити снігом або полити водою. Разом із крапельками води насіння потрапить у землю. Потім достатньо його злегка присипати нею.

До пробудження насіння потрібно стежити за вологістю грунту, не допускаючи його пересихання. За необхідності землю полити, але акуратно (за допомогою пульверизатора). Для запобігання випаровуванню та дотримання мікроклімату тару з насінням краще накрити плівкою або склом.

Перші сходи можуть з’явитися на 14—15-й день, але дуже часто насіння починає проростати тільки через три-чотири тижні. Відомі випадки появи сходів через 35—40 днів. У перші тижні проростки потребують регулярного поливу. Але при цьому слід бути дуже обережними, оскільки вони надто тонкі, і робити це краще невеликим шприцом, капаючи кілька крапель поряд із сіянцем. Пам’ятайте, що сходи суниці дуже чутливі як до пересихання, так і до перезволоження грунту. Тому для дотримання режиму вологості тару тримайте накритою перфорованою прозорою плівкою. Отвори в ній необхідні для запобігання накопиченню конденсату. Плівку можна забрати, коли з’являться перші два справжні листочки. Оптимально пересаджувати розсаду на постійне місце при трьох-чотирьох справжніх листках. Щоб зменшити стрес, суницю перед висаджуванням загартовують, виносячи на сонце протягом тижня. Під цю культуру виділяють сонячне місце і висаджують таким чином, щоб відстань між кущами була не менше 30 см. За сприятливих умов і при гарному догляді вже через чотири місяці поласуєте першими ягодами суниці, вирощеної з насіння. А вже за рік кількість кущиків можна збільшити вдвічі, розділивши їх після закінчення плодоношення.

За матеріалами інтернет-видань

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини