Вільне життя

Тернопільщина має резерви

Упродовж минулого року до зведеного бюджету платники Тернопільщини сплатили податків і зборів на 3 млрд 192 млн грн, що на 656 млн грн більше показника 2014 року. Про це під час прес-конференції повідомив начальник головного управління ДФС у області Ігор Комендат.


Зокрема, він зазначив, що у 2015 році порівняно високого показника сягнули надходження до місцевих бюджетів в основному завдяки змінам у законодавстві, що стосуються бюджетної децентралізації. Місцеві громади краю отримали майже 1,5 млрд грн. Також у 2015 році значно збільшились надходження єдиного податку — сплачено 144,4 млн грн. Податку на доходи фізичних осіб надійшло понад 1,1 млрд грн, зокрема до місцевого бюджету — 850,1 млн грн, або 115,6%.

Враховуючи аграрну специфіку області, значну увагу в 2015 році приділяли легалізації зарплат у сільському господарстві. В результаті проведеної операції «Урожай-2015» кількість добровільно оформлених найманих працівників по області становить 2211, легалізовано доходу завдяки добровільно оформленим найманим працівникам — 21,5 млн грн.

— Попри непогані результати із забезпечення надходжень з податку на доходи фізичних осіб, єдиного соцвнеску, резерви в нас ще значні. В ході проведеного аналізу ми побачили, що лише 52 відсотки населення офіційно отримує дохід і відповідно із зарплат ідуть відрахування. Сподіваюся, що зменшення нарахування єдиного соціального внеску до 22 відсотків дасть можливість хоч частково вивести зарплати з тіні, — зазначив Ігор Комендат.

Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини