Вільне життя

Тут житиме пам’ять про патріотів

У  Тернопільській загальноосвітній школі №18 відкрили музей Революції Гідності та Свободи. З цієї нагоди заклад відвідали представники влади, волонтери, активісти та учасники тих подій. Також музей освятив духівник школи отець Роман. Під час урочистостей лунали духовні й патріотичні пісні у виконанні семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, в атмосферу подій дворічної давності повертали присутніх і вірші, декламовані учнями.

Директор школи Руслан Заброцький розповів, що такий задум у колективу закладу визрів уже давно. Тим паче, вчителі, учні та їхні родини усіляко допомагали майданівцям. Спочатку йшлося про облаштування куточка, та з часом стало зрозуміло, що через велику кількість експонатів доречнішим буде створити саме музей. Експозицію сформували майже за три місяці.

— Тут представлено повний алгоритм усіх подій — від початку до кінця. Музей розділений на три блоки: київський, тернопільський та блок, що демонструє те, як ми вшановуємо наших Героїв, — каже Руслан Петрович.

Серед експонатів — гільзи, балаклави, стрічки, стремена для переносу потерпілих, предмети побуту майданівців, бронежилети, протигази, каски, серед яких і беркутівські. Є інформація про Героїв Небесної Сотні, копії документів, революційні світлини тернопільських фотографів, книжки, що висвітлюють цю тематику. До наповнення експозиції долучилися як учні, так і відомі люди області — безпосередні учасники революції.

— Плануємо, що це буде базовий музей для проведення виховних годин для всіх школярів нашого міста, можливо, і області. Хочемо також зробити його своєрідною родзинкою Тернополя та включити його в туристичні маршрути, — зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Ці слова підтверджують і в самій школі. Зазначають: мали намір створити не тільки музей, а й центр національно-патріотичного виховання. Тож уже після відкриття та першої екскурсії там засідала активна молодь Тернопілля, члени молодіжних громадських організацій. Вони переглянули фільм «Майдан», а також прослухали лекцію про ці події.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини