Вільне життя

Увіковічнили подвиг майданівців

У Тернопільській загальноосвітній школі №18 відкрили музей Революції Гідності та Свободи. З цієї нагоди заклад відвідали представники влади, волонтери, активісти та учасники тих подій.

Також музей освятив духівник школи отець Роман. Під час урочистостей лунали духовні й патріотичні пісні у виконанні семінаристів Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого, в атмосферу подій дворічної давності повертали присутніх і вірші, декламовані учнями.

mb 041

Директор школи Руслан Заброцький розповів, що така ідея у колективу закладу визріла вже давно. Тим більше, вчителі, учні та їхні родини усіляко допомагали майданівцям. Спочатку йшлося про облаштування куточка, та з часом стало зрозумілим, що через велику кількість експонатів доречнішим буде втілення саме музею. Експозицію сформували майже за три місяці.

— Тут представлено повний алгоритм всіх подій — від початку до кінця. Музей розділений на три блоки: київський, тернопільський та блок що демонструє те, як ми вшановуємо наших Героїв, — каже Руслан Петрович.

Серед експонатів — гільзи, балаклави, стрічки, стремена для переносу потерпілих, предмети побуту майданівців, бронежилети, протигази, каски, у тому числі і беркутівські. Є інформація про Героїв Небесної сотні, копії документів, революційні світлини тернопільських фотографів, книги, що висвітлюють дану тематику. До наповнення експозиції долучилися як учні, так і відомі люди області-безпосередні учасники революції.mb 002

— Плануємо, що це буде базовий музей для проведення виховних годин для всіх школярів нашого міста, можливо і області. Хочемо також зробити його своєрідною родзинкою Тернополя та включити його у туристичні маршрути, — зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Ці слова підтверджують і у самій школі. Зазначають, мали намір створити не тільки музей, а й центр національно-патріотичного виховання. Тож уже після відкриття та першої екскурсії там засідала активна молодь Тернопілля, члени молодіжних громадських організацій. Вони переглянули фільм «Майдан», а також прослухали лекцію про ці події.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини