Вільне життя

У кого скільки зубів

Багато людей думають, що чим тварина «зубастіша», тим небезпечніша для людини. Але найбільшу кількість зубів мають цілком нешкідливі равлики і слимаки.


Скільки ж зубів у равлика і навіщо йому стільки? Біологи підрахували, що в роті (точніше, на хітиновій стрічці-язику) звичайного садового равлика розташовано 135 рядів найдрібніших зубів по 105 штук у кожному з них. Тобто загальна кількість зубів равлика — 14175! Зубна система молюска — язик з дрібною теркою, яка має назву «радула», завдяки якій равлик зішкрібає та ефективно подрібнює рослинну їжу.

А в слимака ще більше зубів — до 30000. Він по праву вважається рекордсменом серед усіх «зубастих» істот.

У пащі величезної китової акули до 15000 зубів, але використовує вона їх не для пережовування, а для замикання їжі в порожнині рота. Зуби в акули і равлика постійно оновлюються.

У найкровожерливіших хижаків зубів у пащі в тисячі разів менше, ніж у миролюбного равлика. В кота і всіх котячих (левів, тигрів тощо) зубів у роті лише 30. А в собаки, вовка та лисиці їх 42. Щодо визнаних гризунів тваринного світу — зайця і білки — то зубів у роті 28 і 22 відповідно.

ВСЕЗНАЙКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини