Вільне життя

У Тернополі надають безкоштовну правову допомогу для мешканців області

Мешканцям семи районів, а також Тернополя в обласному центрі надають безкоштовну вторинну правову допомогу. Вона передбачена для соціально незахищених громадян.

За повідомленням прес-служби Тернопільської міської ради, діє Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тут безкоштовно надають послуги адвокатів для представництва інтересів соціально незахищених громадян у цивільних та адміністративних судових спорах, а також якщо вони є свідками чи потерпілими у кримінальних впровадженнях.

Діяльність центру поширюється на територію Бережанського, Зборівського, Козівського, Підволочиського, Підгаєцького, Теребовлянського, Тернопільського районів, а також Тернополя.

Отримати безоплатну правову допомогу мають право такі категорії населення:

  • малозабезпечені особи;
  • інваліди;
  • учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО із відповідним статусом, та членів сімей загиблих);
  • діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї;
  • особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи;
  • особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
  • особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.

Центр розташований за адресою м. Тернопіль, вул. Шпитальна,7

Контактний телефон (0352) 52-15-20, 52-15-26.

Прийом громадян — із понеділка по п’ятницю, з 9.00 по 18.00 год.

Також із 1 липня цього року в кожному районному центрі будуть утворені Бюро правової допомоги. Там можна буде скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України й отримати безоплатну первинну правову допомогу, зокрема правову інформацію та консультації.

Передбачено, що соціально незахищені громадяни тут же матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів та представництва в суді.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини