Вільне життя

Хотіла заробити, натомість утратила

У пастку шахраїв потрапила 43-річна мешканка обласного центру. Група аферистів виманила у жінки вісім тисяч гривень.


У торговий заклад, де працює потерпіла, навідався незнайомець. Почав розпитувати, де можна швидко продати радіодеталі. Продавчиня відповіла, що такий товар збувають хіба що на місцевому ринку. Тоді чоловік розповів, що до Тернополя приїхав у справах із Білорусі. Частину товару він продав, однак залишилося ще кілька деталей. Хотів до від’їзду збути їх за вигідною ціною.

У розмову втрутився один із покупців. Він попросив показати товар. Чоловіки швидко сторгувалися, і покупець, нахвалюючи товар, поспішив зняти готівку з найближчого банкомата. Невдовзі повернувся та віддав гроші іноземному продавцеві. Тим часом товаром зацікавився ще один незнайомець. Він теж захотів купити радіодеталі. Попросив продавця зачекати, поки принесе з дому готівку.

Однак той чекав недовго. Через кілька хвилин звернувся з проханням до тернополянки. Запевнив, що вже поспішає на потяг, але незручно втрачати клієнта. Попросив жінку віддати йому готівку, ще й зробив суттєву знижку, аби вона могла й собі підробити. Продавчиня, не підозрюючи лихого задуму, витягла з каси вісім тисяч і передала аферисту. А той, залишивши деталі, покинув заклад. Про те, що стала жертвою аферистів, жінка зрозуміла згодом. Покупець радіоапаратури з грошима так і не повернувся, та й сам товар виявився сумнівної якості. Довелося звертатися за допомогою до правоохоронців.

Поліцейські вкотре застерігають громадян від подібних шахрайських махінацій. Золоте правило, як не стати жертвою обману: не довіряти незнайомим людям. А особливо, якщо невідомі пропонують придбати товар за вигідною ціною, обміняти готівку чи зняти пристріт.

Уникайте спілкування з такими людьми, не впускайте їх до помешкання. Обов’язково застережіть від подібних шахрайських схем своїх родичів і близьких. Будьте пильними. Про підозрілих осіб варто одразу повідомляти поліцейським. Якщо ж неприємностей уникнути не вдалося, негайно телефонуйте 102.

Сектор комунікації головного управління Національної поліції
в Тернопільській області

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини