Вільне життя

Хто грав, той і гратиме

Ініційована Тернопільською обласною федерацією футболу довгоочікувана зустріч громадських активістів із керівниками виконавчої і законодавчої гілок влади нашого краю, головами районних державних адміністрацій минулого тижня нарешті відбулася. Враження від неї, щоправда, двоякі. 

Насамперед багатьох не могло не обурити ставлення «слуг народу» власне до отого народу, більшість присутніх представників якого старша за віком від нинішніх керівників. Якщо наприкінці грудня церемонія нагородження лауреатів традиційного конкурсу «Герої спортивного року» розпочалася аж із 43-хвилинним запізненням, то нинішня перевершила це «досягнення» ще на десять хвилин. Ніби не можна було призначити її початок на годину пізніше.

Що до суті розмови, то варто все ж віддати належне тимчасовому виконувачу обов’язків заступника голови облдержадміністрації Іванові Бабійчуку, якому разом із головою Тернопільської обласної ради Віктором Овчаруком випало бути модераторами зібрання. Після коротких за часом доповідей директора департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктора Мацикура і голови обласної федерації футболу Володимира Мариновського з аналізом стану справ у футбольному господарстві краю Іван Бабійчук не став витрачати час на порожні балачки про важливість розвитку гри мільйонів на аматорському рівні (напередодні Степан Барна під час зустрічі з Володимиром Мариновським проінформував про те, що підтримувати професійний футбол область не має можливостей), а відразу попросив голів райдержадміністрацій прозвітувати, скільки їхні території виділили коштів для виступу своїх команд в обласній першості.

І невдовзі з’ясувалося: в Бережанському, Заліщицькому, Кременецькому, Підволочиському, Теребовлянському, Чортківському і, що не може не радувати, в Бучацькому, Гусятинському, Козівському районах як брали торік чи трохи раніше участь в обласному любительському турнірі, так і братимуть. Інші ж, устигнувши, вочевидь, за рік-другий перебування на керівних посадах «закостеніти», ніби напрошувалися на те, аби їм нагадали: влада — для народу, а не для її «слуг». Бо й справді, згадка про те, що районним керівникам потрібно насамперед забезпечити функціонування лікувальних закладів, інших важливих соціальних програм, не могла неминуче наштовхнутися на перевірений часом ледве не залізний контраргумент: «Хто не вкладає коштів у розвиток спорту, тратить їх на аптеку».

Зрештою, до початку нового чемпіонату області з футболу серед аматорів ще є час. Тому громадські активісти сподіваються, що і Степан Барна, й Іван Бабійчук дотримаються власних обіцянок. І, завітавши разом із керівництвом обласної федерації футболу в гості до тих, хто любить футбол лише на словах, таки зуміють їх переконати в хибності рішення позбавити сотні й тисячі своїх земляків можливості займатися улюбленою грою чи вболівати за неї.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини