Вільне життя

Чи будуть міняти автомобілі інвалідам?

Я — інвалід І групи армії, 1949 року народження. У користуванні маю автомобіль «Таврія» на ручному керуванні (я без ніг), який отримав у 2004 році. Автомобіль нерідко ламається, а в мене дружина після інсульту й дуже часто доводиться їздити в районну поліклініку на консультації. Буває, що навіть дорогою машина ламається, а я сам не можу її поремонтувати. Сиджу на дорозі й чекаю, що хтось допоможе добратися додому. А для того, щоб відремонтувати авто, потрібні великі кошти.
Чи будуть міняти автомобілі інвалідам і коли?
В. ВИШНЬОВСЬКИЙ.
с. Клювинці Гусятинського району.


Ось що Василеві Івановичу відповів директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації В. Боярський:

— Розглянувши ваше, Василю Івановичу, звернення щодо забезпечення пільговим автомобілем, повідомляємо наступне. Ви, як інвалід I групи (захворювання пов’язане з проходженням військової служби), згідно з висновком обласної медико-соціальної експертної комісії від дев’ятого квітня 2015 року маєте медичні покази і перебуваєте на обліку в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення легковим автомобілем. На перше січня 2016 року ваша черга серед інвалідів з правом на першочергове забезпечення автомобілем за №1239. Враховуючи зазначене, ви будете забезпечені автомобілем згідно із чергою. Відповідно до пунку 41 порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 19 липня 2006 року №999 (зі змінами), за бажанням інвалідів головні управління соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Автомобілями, отриманими головними управліннями як гуманітарна допомога, інваліди (за їхнім бажанням або за бажанням законних представників недієздатних інвалідів), діти-інваліди (за бажанням їхніх законних представників), які перебувають на обліку в головних управліннях соціального захисту та управліннях виконавчої дирекції, забезпечуються безоплатно в порядку черговості.

Автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, котрий перебуває на обліку, видається безоплатно такому інвалідові (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про гуманітарну допомогу» (зі змінами) легковий автомобіль на момент ввезення на митну територію України повинен бути вперше зареєстрований не пізніше ніж вісім років тому з об’ємом двигуна не більше як 1800 куб. см.

З огляду на викладене, ви можете бути забезпечені автомобілем з гуманітарної допомоги, із дотриманням умов встановленого порядку.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини