Вільне життя

Щоб не нашкодили льодохід і повені

У зимово-весняний період однією з найбільш обговорюваних тем, що турбують населення краю, є льодохід, весняна повінь та дощові паводки.


На території нашої області на обліку 1401 річка загальною довжиною 6066 км, 26 водосховищ загальною площею водного плеса 3578 га і об’ємом води 79,28 млн кубічних метрів, 886 ставків загальною площею водного плеса 5627 га та об’ємом води 58,83 млн кубічних метрів. Водні об’єкти в період льодоходу, повені та паводків є потенційно небезпечними. Щоб зменшити ризики виникнення надзвичайних ситуацій на водоймах — водосховищах, ставки надаються в оренду юридичним та фізичним особам. На перше січня цього року в оренді є 521 водний об’єкт, а 391 — безгосподарні.

Однією з основних причин загрози виникнення надзвичайних ситуацій на території області продовжує залишатися аварійний стан значної кількості гідротехнічних споруд, особливо безгосподарних, і несправність регулюючих механізмів на водоскидних спорудах, через що пониження рівня води у цих водоймах в екстреному порядку не може бути забезпечено.

Щоб захистити населені пункти, господарські об’єкти, сільськогосподарські угіддя від шкідливої дії води під час льодоходу, в Тернопільському обласному управлінні водних ресурсів вжито низку заходів, постійно здійснюється моніторинг ситуації в басейнах основних річок, особливо там, де є загроза підтоплення населених пунктів. Також забезпечене своєчасне інформування й оповіщення населення у разі погіршення гідрометеорологічної обстановки. На період пропуску льодоходу, повені й паводків передбачається чергування працівників, відповідальних за прийняття оперативних рішень у всіх водогосподарських організаціях облводресурсів. Такі заходи сприятимуть безпечному пропуску льодоходу, а також безпечній повені на водних об’єктах краю.

Василь МАЙКА,
начальник відділу ТЕБ облводресурсів.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини