Вільне життя

Щоб рік новий добром засівався

Народна іспанська мудрість стверджує: «Найкращі лікарі для людей — радість, помірність і спокій». Хоч спокою нам не бачити, поки путінська Росія обстрілює нас «градами», але Новий рік, Різдво для українців — це таки велика радість. Горщиком куті на покуті, щедрим пшеничним засівом сусідської домівки, величальною колядою та піснею-щедрівкою на честь господаря і господині, їхніх дітей та всієї родини — саме так в Україні споконвіків зустрічають ці зимові свята.


А працівники обласної філармонії подарували тернополянам і гостям міста різдвяний концерт «Возвеселімся всі разом нині». Душевний спокій і радість панували як на сценічних підмостках, так і в глядацькій залі. Розпочали дійство хористи прем’єрою щедрівки «Святая» на музику Богдана Іваноньківа, нині вже народного артиста України. Чоловічий склад хору барвисто щедрував «Пане господарю». Захоплено сприймали глядачі безмежне розмаїття віншувань і колядок «Пречиста Діва», «Бог ся рождає», «Ой, підемо, дівчатонька» під супровід закличних звуків цимбалів.

Відтак в освітлену залу ввійшли артисти улюбленого всіма «Візерунка» під керівництвом заслуженого артиста України Мирослава Бабчука. У виконанні заслужених артисток України Світлани Бабчук та Ірини Гречко звучали колядки «Добрий вечір тобі», «В Віфлеємі новина», «Радуйтеся всії люди», «Спи, Ісусе». Тож не дивно, що присутні в залі не змогли втриматись від підспівування, а відтак — і шквалу оплесків.

А далі полилися щедрівки. Скрипка Оксани Крупніцької витинала фантазії на теми гуцульських мелодій П. Терпелюка. Про той третій різдвяний празник — Святе Водохреще — нагадали присутнім щедрівки «Пава ходила», «Там на річці, на Йордані». А завершилося багатогранне дійство спільним виконанням артистами та глядачами колядки «Нова радість стала».

Благослови, Боже, рік новий, щоб ми не знали війни, від огня і нужди охорони нас, Пресвятая Мати.

Дарія ЧУБАТА

м. Тернопіль

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини