Вільне життя

Що читає Тернопільщина в 2016-му?

Учитися жити «по-новому» засобам масової інформації, на які чекає роздержавлення, доведеться в надзвичайно несприятливих умовах. Попри, здавалося би, вагомі пільги, гарантовані законодавцями, нікуди не подінешся від гірких реалій сьогодення: за часів незалежної України газети вже вдруге (коли не втретє) перестають бути товаром першої необхідності.


І газетярі, повірте, ні на йоту в цьому не винні. Незалежно від того, чи в приватних виданнях вони працюють, чи до сьогоднішнього часу трудилися в інтересах владних структур. Усе-таки народу, якому двічі за десятиліття, навіть ціною загибелі кращих своїх синів, вистачило мужності піднятися проти свавілля владної на той час зграї, без сумніву, коли не до «одного», то до «надцятого» місця цидулки з «рекомендаціями» місцевих «князьків» добровільно-примусово віддати перевагу заснованим ними «органам». Справді ж бо, не «ватні», на відміну від північного сусіда, мізки в більшості з нас.

Куди серйознішою, на жаль, є економічна складова. Попри відчутне здешевлення такої рідної всім гривні, олію, борошно, цукор кожен із нас обов’язково придбає. Та ще й постарається з певним запасом. А газети? Їхня вартість через абсолютну залежність від іноземної валюти, за яку принаймні останні п’ять-сім років імпортується все потрібне для поліграфії, окрім інтелектуальної праці журналістів, звичайно, теж не могла неминуче не зрости. Добре це розуміючи, багато видань усе ж вирішили залишити старою передплатну ціну на 2016-й, переживаючи, що періодика стане недоступною для простих людей. Однак суттєво підняла тарифи на свої послуги «Укрпошта». Тому й не дивно, що знову чуємо: нехай із покоління в покоління звикли до тієї чи іншої газети, доведеться якось уже без неї обійтися. І пенсіонерам з їхніми індексованими на гривню-другу чи на десятку пенсіями, і, тим паче, молоді, для якої Інтернет став не гіршим замінником.

Зайве тому підтвердження — огляд газетного ринку Тернопільщини, з яким «Вільне життя плюс» на початку кожного року впродовж тривалого часу традиційно знайомить своїх читачів. Тенденцію скорочення передплатних тиражів найпопулярніших у краї газет і неозброєним оком важко не помітити. Не оминула вона і «Вільного життя плюс», і «Свободу» з «Новою Тернопільською». В останніх двох до того ж кілька років як з’явився серйозний конкурент. Газета «Наш день» уже впевнено випередила «Нову Тернопільську», хоча на позиції видання, на яке чекає роздержавлення, наразі не зазіхає. Погляньте, зрештою, на таблицю, в якій наведені максимально наближені до реальних, а не ті, що, всупереч чинному законодавству, подають більшість газет, передплатні і загальні тиражі видань станом на перше лютого цього року:

1

Словом, завдяки вам, шановні читачі, тираж «Вільного життя плюс» і далі впевнено перевищує тиражі всіх решти разом узятих громадсько-політичних часописів, які видаються на Тернопільщині. А приємним винятком із загалом невтішної для газетного ринку ситуації є «Домашня газета», передплатний тираж якої вже перевершив показники наших колег, а загальний, разом із реалізацією вроздріб, сягнув двадцяти двох із половиною тисяч примірників. Пояснень її феномену щонайменше три: вже давно стала доброю порадницею в галицьких сім’ях, розміщує програми телепередач на наступний тиждень і, передусім, удвічі дешевша за інші.

Редакційна колегія

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини